Období Panny – PŘÍMÁ СESTA K UZDRAVENÍ!

Období Panny začíná v tomto roce přesně 23.8 kolem poledne a tentokrát nás opravdu řádně uzemní a přinese s sebou spoustu příležitostí a inspirace k uzdravení nemocí a jiných potíží či problémových míst na tělech našich životů…

Hned 24.8 nastává opět po delší době blahodárné zemité spojení Venuše s Marsem v Panně. Vyrovnání a prolnutí či přímo milování mužského a ženského principu bude mít tentokráte především léčivé účinky a užívat si jej můžeme už od 22.8 do cca 29.8. Navíc bude též ozářeno konjunkcí se Sluncem a tedy zcela vědomé! Již přibližně od 27.8 začne na Mars s Venuší pozitivně působit Uran ze znamení Býka a poskytovat této milostné a uzdravující se dvojici jak vnější tak i uvnitř nás přímo elektrizující a vysoce urychlující a osvobozující impulsy a inspirace ke zdravějšímu prožívání a užívání toho, co nám bytí v tělech mužů a žen poskytuje a nabízí. Připomíná to tarotovou kartu Věž: muž a žena vyskakují nazí z hořícího domu – musejí odložit všemožné předsudky, masky a nadále spolu žít pravdivě a upřímně..

Novoluní v Panně nastává 30.8 kolem poledne a je to den obzvláště vhodný ke spočinutí v těle a hlubšímu procítění jeho potřeb a případně i duševně-duchovních příčin našich zdravotních potíží a tím i cest k jejich uzdravení.

Před novem probíhá jako obvykle silná očista, tentokrát tedy přímo detoxikace, hlavně na úrovni tzv. éterického neboli vitálního těla, jemuž obzvláště prospívá saunování, masáže či aktivní pobyt v přírodě – trekking, plavání apod.

Po novoluní přidávejme do každodenního života nové, zdravotně i jinak prospěšné a užitečné návyky – cvičení, odlehčená strava, zdravější oblékání či obouvání, otužování, bezobalová domácnost. Tyto návyky nám pak dlouhodobě vydrží a přinesou prospěch našemu zdraví i okolnímu světu a životnímu prostředí!

S tím co a jak dělat pro své zdraví a co přidat do života nám může poradit další blahodárná konstelace: trigon Urana v Býku a Merkura v Panně ve dnech kolem 1.9. Nový školní rok začneme všichni opravdu řádně informováni o tom, co to je zdravý způsob života, počínající vždy jen a jen láskyplným sebepřijetím! V těchto dnech se ptejme jak a čím se živit, jak do hloubky a opravdově přijmout aktuální podobu a stav svého těla muže či ženy, jak urychlit své dlouhodobé učení se skrze různé tělesné neduhy aneb “Co nám tělo říká” – což je název knihy mého oblíbeného autora Miroslava Hrabicy :)

Ozdravné a prospěšné konstelace budou pokračovat i nadále: Mars, Venuše i Merkur v Panně se postupně dostanou do pozitivního a opět zemitého až uzemňujícího aspektu trigon se Saturnem v Kozorohu.

První trigon, tj. Saturn s Venuší nastává ve dnech kolem 2.9 a napomůže nám lépe si uspořádat a projasnit svou finanční a případně i milostnou situaci. Nasměrujme svou pozornost do srdce – jaké nezdravé emocionální tendence už můžeme opustit, co nám již neprospívá, na co se naopak zaměřit, co nás těší na duševní, ovšem i tělesné úrovni?

Další nasměrování se bude týkat studia, smýšlení a tvůrčího vyjadřování – ideální doba k přihlášení se do kurzů, škol, na semináře atd., věnovat se dokončení rozepsaných knih, článků…Trigon Saturna v Kozorohu s Merkurem v Panně nastává ve dnech kolem 6.9. Bleskové pochopení, porozumění, tzv. “aha-momenty” nás opět neminou!

Ve dnech kolem 8.9 můžeme náležitě využít trigon Saturna s Marsem. Zkušený otec a vůdce bude pomáhat mladému synovi, muži udělat své konání a pracovní či jiné poněkud roztěkané úsilí celkově smysluplnějším a efektivnějším.

Merkur, Venuše (druhý týden v září) Mars (kolem 19.9) poté budou postupně dostávat i do trigonu s Plutem v Kozorohu – dostaneme mocnou podporu uskutečnit a dotáhnout naše předchozí rozhodnutí uzdravit se ve všech smyslech!

Během první poloviny září, především v prvním týdnu však můžeme zažívat též sérii méně příjemných konstelací: Slunce, Merkur, Venuše i Mars ve Střelci se postupně dostanou do kvadratury s Jupiterem ve Střelci. Zkusme chvílemi odložit své úklidové a pracovní potřeby a prostě si zcela nepragmaticky užívat – vyrazit na výlet či třeba k moři nebo na energeticky silná místa, kde získáme patřičný nadhled.

Přesun Merkura a Venuše do Vah v polovině září poněkud zharmonizují již poněkud pracovní a uklízecí tempo, tendence dávat vše do pořádku, řešit problémy všeho druhu a předznamenají tak začátek meditativního období podzimní rovnodennosti…

Úplněk 14.9 (6.30) přichází samozřejmě též s inspiracemi spojenými se zdravím a opravdu užitečnou službou druhým… Slunce v Panně nás povede do fyzična a k detailnímu střízlivému vnímání reality, zatímco Luna v Rybách ve volném spojení s Neptunem bude nabízet spíše vysoce uvolněné meditativní odpoutání a pozorování každodenních starostí z vesmírné perspektivy či přímo z himalájských výšin… Vězme, že obojí je v pořádku a v souladu a ponořme se vědomě do intenzivního prožitku tohoto dne tak, aby nám přinesl opravdu užitek!

Po úplňku (do dalšího novu 28.9) se můžeme pustit do opravdu velkého, nejlépe zázračného úklidu, který už nebudeme muset opakovat! :)

Přeji všem krásné a hluboké prožívání tohoto příjemného a na všech úrovních sebepřijímajícího období!
Zvu též na svou přednášku V CHRÁMU TĚLESNOSTI, (19.9 od 18.00) v knihkupectví U Džoudyho, kde můžeme téma sebeléčby společně prožít. CD “Sebeléčba” či “V chrámu tělesnosti” vám též ráda na požádaní zašlu a prodám v podobě audionahrávky.

Mnoho radosti!
Alita Zaurak
www.mandalia.cz

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s