Začni tam, kde si

“Nikdy sa nestaraj o čísla. Pomáhaj jednému človeku po druhom
a vždy začni s tým, koho máš nablízku.”
~ Matka Tereza

Reklamy

Retro fáze Merkuru

Merkur v Beranu se obrací do retrogradity. Ne že by byl tento aspekt významnější než jiné, jen u Merkuru je expirace otázkou hodin a nesnese odkladu, obzvlášť u naspeedovaného a zrychleného Merkuru v Beranu, jehož netrpělivost v retro fázi ještě vzroste …. Kriste, to si už ani neumím představit!

Načasování a vymezení hracího pole: Merkur je retrográdní od 23.března do 15.dubna 2018, a to v rozmezí 16°54‘ až 4°47‘ Berana. Nejvýrazněji se dotkne nativních planet v uvedeném rozpětí kardinálních znamení (Beran, Rak, Váhy, Kozoroh) a událostí otevřených a probíhajících v době od 20.2.2018 do dneška. Mrkněte do deníčku …

A jaké to bude? To vám můžu říct hned z fleku na základě své okamžité zkušenosti s výpočtem dat uvedených v předchozí větě: brutální! Neklidné, netrpělivé, nervní, zmatečné, vycukané období!

„To spočítám tady mezi dveřma, taková drbačka, s tím se nebudu párat … Ježíši, teď se mi to zaseklo, tak honem, jo, OK, znovu nahodit a začínáme: po dnech, raz, dva, kruci fix do řiti! Proč to furt padá? Dobrý, mám to, 6.dubna – Ježíš ne, 16. dubna! Musím si vzít ty brýle, vidím fakt prd! Tak a teď ty stupně, 16. dubna – do p****e, tady to není! Jak není? No není! Tak znova (skřípění zubů): po hodinách … deset, devět, osm, pane Bože, mě švihne tímhle tempem, posuneme to o den – ale neeee! To je zas moc! Fuck, tak teda 15. dubna, a i kdyby to bylo stokrát blbě, už to kontrolovat nebudu, NEBUDU!“

… ale budu, a nejen ověřovat data a stupně, ale ještě jednou pěkně přečíst, pravopis, diakritiku, všecko, protože víte proč? Protože Kozoroh, potažmo Saturn jako vládce znamení, vůči němuž vytváří retro Merkur kvadraturu a v němž se toho času nachází několik planet (Pluto, Lilith, Saturn, Mars), které se postarají o to, že revizní cesta bude tentokrát obzvlášť výživná! Zásadní, hluboká, poctivá, odvážná, krutá, ale férová, tvrdá, pevná, zodpovědná a na její výsledky budeme moci vsadit poslední pětník!

Retro fáze Merkuru je sama o sobě rekapitulací našich myšlenek, úvah, argumentů, prověřením našich slov, smluv a dohod. Na scéně se znovu objeví kontakty a známosti z minulosti, díky velmi těsné blízkosti Venuše dokonce snad i ex-partneři či ex-milenci. Budeme mít čas (přesněji řečeno, budeme donuceni udělat si čas) na úklid svého mentálního prostoru. Což může znamenat ledacos. Dotáhneme rozdělané projekty a definitivně ukončíme ty, u nichž šance na život dávno zvadla. Obnovíme váznoucí komunikaci anebo si konečně přiznáme, že to nemá cenu a zaklapneme dveře. Ujasníme si názory, vyjasníme požadavky, definujeme pravidla. Vysvětlíme a vyříkáme si všechno, co se nás dotklo, ale čemu jsme nestačili věnovat dostatek pozornosti, což mohlo vést k nedorozumění a nepochopení. Deklarujeme svoje postoje, pro sebe i pro okolí, a přijmeme závazná rozhodnutí. Veřejně odhaleny budou všechny lži, polopravdy, sebeklamy, úhybné manévry. Demaskovány budou prázdné řeči, plané naděje, falešné sliby. Nulová tolerance k jakémukoliv vyjádření, z nějž není jasně patrné, na které straně stojíme. Našimi slovy budiž ano či ne, žádné kecy typu „dovedu si představit, že …“. A samozřejmě, slova budeme muset doložit činy a prokázat jejich hodnotu.

Nebude to jednoduché. Ono nikdy není, ale tentokrát bude tahle mentální revize obzvlášť nervy drásající. Merkur v Beranu se rve vpřed hlava nehlava a nesnese zpomalení, nenávidí čekání, šílí z nudy a nedostatku stimulace – a najednou stopka a čelem vzad! Nerad vyjednává, nerad hloubá, nerad se nechává někým srovnávat do latě – kope kolem a mlátí sebou, vzteká se a zuří. A to i bez Saturnu, který nám přitáhne opratě a vytýčí betonové mantinely, bez Lilith, díky níž pravděpodobně zažijeme argumentaci tak otevřenou a bezskrupulózní, že sama Lilith zčervená studem, bez Pluta, jehož tlak nám strachy sevře žaludek a přinutí nás přiznat si to, co se snažíme zapřít i sami před sebou, a bez Marsu, který si bude celou dobu užívat a přilívat oleje do ohně. Tak do toho!

Zdroj: http://www.astropsychologie.cz/

Retrográdní fáze Merkuru v roce 2018

Nepříliš oblíbené období ovlivněné energií retrográdního pohybu planety Merkur obnáší zvýšenou koncentraci problémů v komunikaci, a to jak slovní (mluvené i psané), tak i elektronické (mohou se tedy více kazit elektronické přístroje) a komunikaci ve smyslu cestování. Tato fáze nadchází třikrát do roka a trvá 3 týdny – vliv její energie však vnímáme (zejména jsme-li vysoce vnímaví) už i několik týdnů před jejím začátkem a stejně tak i její doznívání po jejím ukončení.

1. RETROGRÁDNÍ FÁZE MERKURU V BERANU (22.3.-14.4.)

Pokud nastává retrográdní fáze Merkuru ve znamení Berana, je třeba věnovat zvýšenou pozornost tomu, jak komunikujete s ostatními. Lidé mívají v tomto období sklon rychleji mluvit než myslet a říkat věci “na plnou hubu” i tehdy, kdy se to vůbec nehodí. To, co uslyšíte od druhých, můžete vnímat překrouceně, neboť máte nutkání jednat. Jste netrpěliví a chcete, aby se věci hýbaly, kvůli čemuž můžete volit slova impulzivně a vyvolat tak v druhých rozhořčení. Jednou z nejtěžších, avšak nejdůležitějších lekcí, které si v tomto období máme osvojit, je držet sebe samé na uzdě, obzvláště v těch chvílích, kdy cítíme největší nutkání jednat. Budeme-li totiž jednat impulzivně, dostane se nám stejně impulzivních odezev, a ty mohou mít neblahé následky. Ujistěte se tedy, že z úst nevypustíte nic, čeho byste později mohli litovat – zvlášť co se týká kritiky a hrubých slov. Vaše slova mohou být špatně pochopena i tehdy, když je vyslovíte s dobrým záměrem. Stejně tak si i vy můžete špatně vyložit něco, co vám řekne někdo druhý. K tomu, abyste obešli potenciálně nepřátelskou konverzaci, je třeba volit neutrální, nezastrašující vyjadřování. Pokud možno, vyhýbejte se v tomto období citlivým tématům.

2. RETROGRÁDNÍ FÁZE MERKURU VE LVU (25.7.-17.8.)

Retrográdní fáze Merkuru ve Lvu obnáší vášnivé vyjadřování, které vyvolávají reakce jak ve vás, tak i ze strany druhých. Tento ohnivý planetární vliv vyvolává za pouhými slovy a myšlenkami mnohem silnější emoce, které pak zpětně vyvolávají vášnivé reakce, jež plní vzduch elektřinou. Podle toho, jaká je vaše osobnost a jakou máte zrovna náladu, se buď budete a nebo nebudete chtít ocitnout přímo ve středu všeho dění. Můžete mít nutkání říct bez obalu všechno, co cítíte. Vaše vůle je silná a nechcete, aby ji kdokoli umlčoval. Můžete být agresivnější v prosazování svého. Vaše síla vůle a způsob, jakým věci podáváte, se však mohou setkat s odporem jiných, kteří se také chtějí prosadit. Vaše schopnost přesvědčování nemusí obstát a přinést vám tak vytoužený výsledek. Namísto toho, abyste se zaplétali do hlasitých hádek a tlačili se dopředu, využijte raději svůj čas tím, že se budete věnovat tvořivé činnosti. Zaměřte svou vášeň jinam a dejte jí průchod skrze umělecká vyjádření jako například malování, psaní nebo hudbu. Vraťte se k něčemu, co bylo dosud zanecháno rozdělané, a znovu se tomu věnujte. V tomto období si také dejte pozor na své návyky v utrácení peněz.

3. RETROGRÁDNÍ FÁZE MERKURU VE STŘELCI (16.11.-6.12.)

Retrográdní fáze Merkuru ve znamení Střelce nás může vést k útočným výměnám názorů, které by měly raději zůstat nevyřčené. Pod tímto planetárním vlivem mívají lidé onu pověstnou tendenci “vrážet druhému pěst do úst”. Můžete cítit silné nutkání se projevovat, s pocitem, že přispět svou troškou do mlýna je naprosto nezbytné. Vaše komentáře, o nichž máte tak vysoké mínění, však mohou vyvolat rovněž vysoce hlasitou odezvu. Přestože můžete cítit potřebu na něco konkrétného poukázat, můžete to tím všechno ještě zhoršit. V tomto období mohou být vaše soudy mimo mísu. Můžete být velmi optimističtí a očekávat, že druhý vyslechne a vřele přijme všechny vaše úhly pohledu. Můžete mít dojem, že máte ve všem pravdu, zatímco váš mýlící se přítel prostě jen nevidí jednoduché řešení, které je přímo před ním. Nepředpokládejte, že ostatní jsou vašim náhledům tak otevření. Podstupujete riziko, že se pro ně stanete starými mravokárci nebo budou mít pocit, že se prosazujete na jejich úkor. Nikdo nemá rád všeználky. Využijte tedy tento čas k tomu, abyste se soustředili sami na sebe a hleděli si svého. Proberte staré pracovní poznámky nebo zápisky ze seminářů. Věnujte se rekreačním aktivitám, ale necestujte daleko od domova. Začněte se učit nový cizí jazyk. Napřed myslete, než někomu něco nabídnete.

* * *

úvodní text a překlad: Magda Techetová

AA Michael – OTEVÍRÁNÍ BRÁNY K VAŠEMU SVATÉMU SRDCI

Archanděl Michael prostřednictvím Ronny březen 2018

RONNA / SVATÝ PÍSAŘ

Milovaní mistři, vaše cesta do hustoty byla poměrně dobrodružná a podle vašeho počítání času trvala miliardy let. Vysvětlovali jsme vám, jak, když jste se přesouvali hlouběji a hlouběji do velké prázdnoty a tmy prostoru, jste pomáhali naplňovat tento prostor Světlem, látkou, strukturou a tvary přesahujícími vaše nejdivočejší představy. A pak jste se podle Božího plánu ponořili do každé nové reality, kterou jste pomáhali vyparádit, abyste mohli výtvor zažít v jeho velkolepých rozličných formách. Tak začal projev pevné hmoty – nejprve prostřednictvím čisté myšlenky vynesené z Mysli Nejvyššího Stvořitele, pak prostřednictvím mysli Boha Otce/Matky každého vesmíru, a nakonec prostřednictvím vašich vlastních myšlenek, jak jste se pohybovali dál a dál směrem ven od čistého Zdroje veškerého Stvoření.

Potom jste přišli do individualizovaného vědomí a zjistili jste, že jste Andělská Jiskra Nejvyššího Stvořitele, onoho VŠEHO CO JE, předurčená k cestě do velké neprojevené prázdnoty jako posel Světla, neboť tak to bylo zakódováno hluboko ve vaší nesmrtelné Duši a ve vašem Jádru Svatého Srdce. Společně se všemi ostatními „probuzenými Jiskrami vědomí“ jste byli určeni k tomu, abyste zažili veškerou divukrásnou různorodost stvoření pro Stvořitele, našeho Boha Otce/Matky a všechny velké Bytosti Světla, které zůstaly ve vzácných říších Světla Stvořitele.

Říkáme vám to, protože si přejeme vám vštípit, jak jste staří a dokonalí. Přišli jste do tohoto života s bohatstvím znalostí a bohatou dokonalou linií předků zakódovanou ve vaší DNA, ve své buněčné struktuře, svých mentálních a emocionálních tělech, a také ve svém rozsáhlém čakrovém systému vědomé pozornosti. Často se divíte, proč členové nějaké rodiny jsou tak odlišní, když z úzkého úhlu pohledu pocházejí od stejných rodičů a ze stejné linie předků. Linie předků vaší pozemské rodiny v tomto životě je jen malinkou částí vašeho rozsáhlého dědictví, které jste zdarma dostali.

Milionkrát jste oddělili své vědomí nebo rozdělili na zlomky sami sebe, abyste zažili velkou různorodost Stvoření, a také jste se znovu spojili s mnohačetnými Tvářemi sebe sama víckrát, než by se dalo spočítat. Pokaždé, když jste to udělali přidali jste do své paměťové banky ucelenější informace a jedinečné zážitky. Čím dále jste se přesunuli od dokonalosti Nejvyššího Stvořitele, a čím hlouběji do multidimenzionality, tím hustší a méně dokonalé bylo to, co jste vytvořili, protože jste měli méně čisté látky Světla, se kterou jste mohli pracovat. Proto není viny a neměly by být ani žádné pocity viny nebo selhání. Byla to výuková zkušenost; nicméně nyní je čas, abyste znovu vyvolali své mistrovství Sebe a schopnost tvořit krásné a harmonické věci v souladu s původním Andělským plánem. Nyní víte, že můžete vstoupit do nekonečného zdroje plného spektra Světla Stvořitele, který se nazývá Adamantinové Částice Lásky/Světla a čerpat z něj – tak na co čekáte? Zamítnutí vaší Andělské jasnosti je přestrojení. Vaše Vyšší Já nezmírní svá nutkání směřující k tomu, aby vám pomohlo se probudit a potvrdit vaše Andělské dědictví.

Vysvětlovali jsme, jak bylo v tomto vesmíru vytvořeno spektrum Světla a stínu, abyste mohli zažívat dualitu a polaritu. Ve vyšších dimenzích je spektrum duality pro ty, kteří jsou blíže našemu Bohu Otci/Matce a velkému Centrálnímu Slunci, velmi úzké; nicméně se rozšiřovalo a stávalo více zřetelné s každou dimenzí, která byla vytvořena, až dokud nedosáhlo toho, co mělo být maximem duality, která měla být zažívána. Víte, že nebylo nařízeno nebo zamýšleno, aby lidstvo kleslo tak hluboko do duality a polarity, a tím způsobilo tolik bolesti a utrpení. Nastal čas, aby pokřiveniny a excesy minulosti byly přivedeny zpět do harmonie a je naším největším přáním vám pomoci projít tímto procesem hladce a jednoduše.

Věnujte, prosím, našim slovům pozornost Nikdy jste nebyli, nejste ani nebudete souzeni kýmkoli nebo jakoukoli Bytostí z neviditelných nebo vyšších říší – JEN VY SAMI SOUDÍTE SAMI SEBE! Podle vesmírného zákona příčiny a následku jsou všechny vaše myšlenky, záměry a činy uloženy do vašeho aurického pole a vašeho systému čaker. Vyzařujete vibrační vzorce tím vytvořené, které od vás vycházejí ve vzoru Nekonečna, a pak se vracejí zpátky k vám v podobných frekvencích a míře. V minulosti mnohdy trvalo mnoho životů, než člověk sklidil odměnu za kladné, milující akce nebo zažil tresty za záporné nebo ubližující akce. Proto často nebylo zřejmé, že „spravedliví“ jsou opravdu odměněni a „nespravedliví“ také dojdou nějakým způsobem své odplaty. Znovu, žádná velká nebo malá Bytost nerozděluje odměny nebo tresty. Vesmírné zákony jsou pevně na svém místě a vaše vlastní Vyšší Já sleduje vás pokrok nebo jeho nedostatek: buď tím, že projasní cestu vpřed a požehná vás velkými nebo malými zázraky, nebo tím, že vám do cesty dá více potíží a doufá, že se probudíte a vkročíte na spirálu vzestupu.

Milovaní, příliš mnoho z vás si s sebou nese velké břímě z minulosti – chyby, které jste udělali v tomto životě – a také mnoho minulých podmiňujících a pohřbených vzpomínek na bolestné události nebo akce všech vašich předchozích životů. To, že se těchto vzpomínek držíte nebo nesete „břemeno nerovnosti“, vám již neslouží. Je čas, abyste nám dovolili vyléčit bolestné vzpomínky minulosti, tak jako projasňujeme pokřivení vzorců víry kolektivního vědomí Třetí/Čtvrté dimenze, a vracíme tyto dimenze zpět do jejich původně navrženého spektra duality.

Jak jste sestupovali do omezených a omezujících říší vědomí, byly kolem mnoha vláken vaší DNA položeny (omezující) membrány Světla a byla zanechána pouze dvě přístupná a aktivní. Membrány Světla byly umístěny také kolem vaší paměti a také kolem Světelných Balíčků moudrosti uložených ve vašich vyšších mozkových strukturách, které se nazývají vaší „Svatou Myslí“. Přes vaši paměť byl položen závoj, abyste si nemohli pamatovat své minulé životy, protože pamatovat si ty všechny minulé chyby a nedokonalosti by bylo příliš břemen. Byl to milosrdný čin, protože bylo dokázáno, že je pro vás dostatečně těžké odpustit si své chyby a mylné soudy tohoto života, což je mnohem méně než všechna vaše minulá odchýlení. Tyto omezující membrány Světla se pomalu rozpouštějí tak, jak se vracíte do rovnováhy a harmonie a pokračujete po spirále vzestupu a znovusjednocení.

Jedna membrána Světla byla umístěna přes bránu na zadní straně vašeho Centra Svatého Srdce, dokud nenastane čas, abyste začali svou cestu zpátky do vyšších dimenzí a říší Světla. Nicméně, jen vy sami jste umístili ochrannou membránu přes přední vír svého Centra Svatého Srdce, protože jste často byli zraněni, zklamáni a v deziluzích. Pomalu ale jistě jste technikami, které jsme vám dali, rozpustili omezující membrány, aby Láska/Světlo mohly volně plynout dovnitř vás a ven z vás, jak bylo zamýšleno.

Abyste měli přístup k neustále sílícím frekvencím Světla a vyzařovali je ze sebe, musíte být schopni vstřebat tyto pokročilé vibrační vzorce a nechat jimi proniknou svou Bytost. Říkáme vám, že je životně důležité začít vyzařovat tyto transformující Světelné frekvence dolů do Jádra Země, a pak je projektovat ven do širého světa prostřednictvím brány svého Centra Svatého srdce, jak zepředu tak zezadu. Vzpomeňte si, říkali jsme vám, že když jste přišli na Zem, byli jste zářivým křišťálovým pilířem Světla. Pomalu, jak jste klesali do hustoty, jste začali stavět kříž hmoty, který byl čím dál tím víc humpolácký, a vaše spektrum Světla a stínu se zvětšilo. Nyní tyto frekvence, které jste vytvořili, milujete a přivádíte zpět do rovnováhy a harmonie, tak jak hledáte vyšší a vyšší frekvence Světla a vstupujete do nich a čerpáte z nich. Jste v procesu, abyste se stali křížem Lásky/Světla, milovaní, jak se zažehuje váš systém páteřních čaker a vy vyzařujete Lásku/Světlo ze svého Centra Svatého Srdce před sebe i za sebe.

Mnohokrát jsme vám říkali, abyste „Uzdravili minulost, načrtli budoucnost, a pak žili v přítomném okamžiku“, neboť tento okamžik je Bodem Klidu nebo centrem moci Tvoření. Proč se nepřesunout do středu této spirály, do oka duality a polarity, kde je všechno v klidu a míru a naplněné čistou, bohatou látkou Vesmírné Životní Síly, jen čekající na to, až bude zformována do vaší vize budoucnosti? Přesně v tom okamžiku, kdy se přesunete do svého Centra Svatého Srdce, můžete zažít zřetelnou lásku a soucit našeho Boha Otce/Matky a Nejvyššího Stvořitele. Víte, bez jakýchkoli pochyb, že jste drahocenný syn/ drahocenná dcera na důležité výpravě, která má poslání, a že nemůžete říct nebo udělat nic, co by zmenšilo tuto lásku.

VZPOMEŇTE SI, VAŠE EMOCIONÁLNÍ, MENTÁLNÍ A ÉTERICKÁ TĚLA MOHOU BÝT VYLÉČENA A PŘEMĚNĚNA ZPÁTKY DO JEDNOTY PROSTŘEDNICTVÍM DARU ODPUŠTĚNÍ. Stoupněte si před zrcadlo a pohleďte do svých vlastních očí nebo jděte do své Pyramidy Světla a lehněte si na křišťálový stůl. Řekněte sami sobě: „Odpouštím sobě jakoukoli akci, myšlenku nebo čin, minulý, současný nebo budoucí, v této nebo jakékoli jiné realitě, která nebyla vytvořena z frekvencí Svaté Lásky. Odpouštím každému, kdo se mnou, jak cítím, jednal nerovnoprávně v tomto nebo jakémkoli jiném životě a vracím všem těmto bytostem všechny negativní vzpomínky, energie a pravděpodobné budoucnosti, které jsme společně vytvořili, zabalené v bublině lásky. Žádám anděle odpuštění, aby pronikli všechny Tváře mé Bytosti frekvencemi Lásky/Světla, abych se mohl/a stát „Duší se záměrem a vycentrovanou v srdci“, jako Nositel Světla a mistr Sebe.“

Jak se přesouváte do svého Centra Svatého Srdce, hluboce dýchejte. Dovolte čisté Lásce/Světlu, aby se vylila dolů skrze vaše Vyšší Já. Prociťte rozpuk ve svém srdečním centru, jak Andělský elixír lásky proniká velké hloubky vaší Bytosti. Svatá Láska vás osvobozuje od pout, která jste kolem sebe utkali: svazujících, omezujících, která vás zaplétají do karmických interakcí. Když tuto lásku popřete, odmítnete, odmítáte své dědictví a své Andělské rodné právo. Provádějte toto cvičení tak často, jak je třeba, dokud neucítíte, že jste přijali onu pravdu, že jste hodni odpuštění.

Odpuštění Sobě, které usnadňuje odpuštění všem ostatním, je neoddělitelným krokem v procesu otevření brány k vašemu centru Svatého Srdce a vaše srdeční brána musí být otevřená, abyste se úspěšně spojili s oněmi mnoha Tvářemi svého Vyššího Já. Musíte vyvinout soustředěné úsilí, abyste se navrátili do harmonie a rovnováhy ve své vlastní Bytosti, abyste byli připraveni se spojit se svou drahocennou rodinou Duše. Vaše bolestné, neuspokojivé pozemské vztahy jsou výsledkem vnitřních pocitů nehodnoty, viny, strachu ze selhání a odmítnutí. Bitva pohlaví je ve skutečnosti vnitřní bitvou se Sebou samým, jak projektujete své „potřeby, to, co chcete, a touhy“ ven na někoho jiného, v naději, že oni mohou doplnit to, co uvnitř chybí. Vaše vztahy vám budou určitě odrážet negativní energie, které potřebujete překonat, stejně jako některé pozitivní prvky které si přejete. Mohou být buď bolestné nebo naplňující, záleží na způsobu, kterým si přejete „hrát hru vztahů“.

Negativní fyzické vztahy jsou založené na strachu, zkostnatělé, nepružné, sebestředné, zabrané do sebe a omezující.Svaté vztahy jsou založené na lásce a jsou inspirované Duchem, umožňují každé straně vstřebat a začlenit a vyjádřit pozitivní prvky své vlastní skutečné mužské a ženské povahy.Jsou zaměřené na celistvost a jednotu, a přesto jsou pružné a umožňují svobodu vyjádření.

Jak budete pozvedávat své vědomí s vracet se do vnitřní harmonie, budete vyzařovat více zjemnělých frekvenčních vzorců. Proto k sobě budete přitahovat ty, kdo vyzařují stejné frekvenční úrovně Andělského Světelného spektra a budete se s nimi cítit pohodlně. Proces znovusjednocení na vstupní úrovni Páté dimenze s sebou nese opětovné připojení mnoha Tváří vaší rodiny Duše, se kterými jste cestovali dolů po mnoho Věků, a tím si znovu můžete užívat nádherného stavu Jednoty vědomí.

Milovaní, nechcete začít proces odpuštění NYNÍ? Jste ochotní vyvinout soustředěné úsilí, abyste otevřeli bránu svého centra Svatého Srdce, abyste mohli být těmito nádhernými dary pokropeni? Zavolejte nás a dovolte nám, abychom vám pomáhali. Pamatujte, jsme vzdáleni jen na jeden úder srdce a jednu myšlenku. Zahalujeme vás svatou, bezpodmínečnou láskou.

JÁ JSEM Archanděl Michael

Poznámka ke kopírování:

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky, do češtiny přeložila Markéta N. (www.transformace.info). Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy

Horoskop na obdobie 19. 3. – 25. 3. 2018

Boj nebo mír

V horoskopu z minulého týdne jsou popisovány aspekty, které ještě působí, proto je nyní nebudu opakovat.

Zásadní věcí tohoto týdne je jarní rovnodennost 20. 3. v 17, 16 hodin. Slunce vstupuje do znamení Berana a začíná nový cyklus přírody. Víte, z čeho vycházejí vlastnosti slunečních znamení? Z moudrosti přírody a jejího projevu v daném období. Narozený člověk je odrazem přírody v určitém období. Sluneční znamení ukazuje na energii potenciálu člověka, se kterým zachází.
Slunce má v každém období jinou energii. Když pozorujete Slunce během celého roku, zjistíte, že jeho vyzařování se mění podle ročního období. Stejně tak my lidé odrážíme slunce v nás. Uvědomte si, jak se nám změní nálada, když Slunce vysvitne. Slunce je zhmotněné vyzářené světlo Kristova vědomí. Světlo existuje! Stejně tak i v nás je jiskra Světla – Slunce. V horoskopu to je zviditelněno slunečním znamením, které ukazuje energii – kvalitu přírody v daném okamžiku. Stejně jako je Slunce středem sluneční soustavy a ostatní planety putují v určitých oběžných drahách kolem něj, tak i vaše sluneční znamení je středem vaší bytosti. Slunce je seberealizace, vědomí sama sebe, cesta za světlem, k jasnosti a pochopení sama sebe. Lidé někdy berou sluneční znamení jako dogma, že to, co symbolizují, tak je a nelze to změnit. Místo toho je třeba se naučit se svou sluneční energií zacházet, rozvíjet ji, aby vedla k sebepoznání a ke svému Mistrovství. K poznání sama sebe, kým jsem. Jaký je potenciál člověka. Schopnost pracovat se svou energií. Často se odvoláváme na znamení: „Když já jsem Beran, tak jsem tvrdohlavý a mám na to právo!“ Tak omlouváme své některé vlastnosti místo toho, abychom se zamysleli, proč mám (má Beran) v sobě tvrdohlavost. K čemu slouží tato schopnost? Možná k tomu, že je potřeba projít a prosadit se ve spící a zmrzlé zemi. Musí mít v sobě velké množství energie rozhodnutí jít vpřed, i když podmínky k tomu nejsou příznivé. Záměr je projít! Jít vpřed! Když pochopím podstatu tvrdohlavosti Berana, správně ji použiji ve správném okamžiku, tak se z tvrdohlavosti stane odvážný zápal k vývoji. Schopnost vůdcovství. Z jádra Berana se projeví moudrá síla projevení a zaktivování nového cyklu vývoje. To je pravý úkol Beranů. Takto bychom mohli vnímat i téma jeho agresivity a vzteku, které jsou ve skutečnosti jeho vnitřní oheň – náboj. Když se používá nevědomě, tak se tato síla projeví ve vzteku, vznětlivosti a agresivitě, protože vnitřní oheň je tak silný, že Berana zahltí v podobě agrese či vzteku. Nebo někteří Berani ho raději v sobě zadusí a tím přitahují agresivitu zvenku.
V době působení Berana budete puzeni k novým počátkům, rozhodnutím a aktivitám. Přichází energie ze zemského jádra k probuzení. Zacházejte proto s touto energií co nejmoudřeji.

(Image: “Magic of Spring” by Jasna Matz)

Jarní rovnodennost dle aspektů je v boji, v napětí, které vychází ze strachu. Mars vládce Berana stojí v Kozorohu, v dynamickém aspektu na Slunce a téma boje a agresivity bude hodně zviditelňováno.
Tvrdohlavost a bezohledné prosazení na úkor druhých. Tato pozice vede k soupeření, k touze po vítězství a druhého zničit.
Objeví se velká podrážděnost, napětí a tlak zvenku, který vede k hádkám a nedorozuměním. V nevědomí jsme pocitově v prožitku ohrožení, potlačení individuality a omezování. Naším úkolem je naučit se zacházet s pocitem ohrožení, agresivity a boje.
Luna v Býku v harmonickém aspektu na planety v Kozorohu ukazuje, že nám pomůže selský rozum, praktičnost a reálnost. Jako když dobrý hospodář ví, co má v určité době zasadit a nejde „hlavou proti zdi“, ale využívá moudrost a podmínky přírody. Nejde bojem, ale jde v souladu s moudrostí, aby jeho „úroda“ přinesla hmotné výsledky. Nenechávejte se proto unášet osobními vášněmi, ale mějte na paměti vyšší zájem. Pokud budeme chtít prosadit jen své, snadno se půjde do boje a konfliktu, který nic nepřinese. Když budeme mít na paměti společný zájem, naleznete vhodné řešení pro obě strany.

Merkur v konjunkci s Venuší v Beranu je v kvadratuře na Pluta v Kozorohu. Myšlenky podléhají negativnímu nastavení, manipulaci a různým hrám. Dotěrné negativní myšlenky, které vás budou znejišťovat, je důležité nerozvíjet. Nechat je projít a nevěnovat jim pozornost. Vždy do mysli vložit svou důvěru – „jsem pod ochranou a ať se projeví má moudrost“.
Merkur se stane retrográdní 23. 3. – 15. 4. a naše mysl bude vedena více do nitra. Přemítání, navracení se do minulosti, k dořešení postoje sám k sobě. Nedostává se nám trpělivosti a často proto kvůli impulzivnímu myšlení dochází k chybným závěrům, které nyní můžeme uvidět a opravit.

Mars v Kozorohu se dostává do konjunkce se Saturnem 21. 3. – 17. 4., což je velká síla houževnatosti, cílevědomosti, systematičnosti a sebe disciplíny. Nebezpečím je tvrdost a bezohlednost při dosahování svých cílů.
Tato konjunkce bude v disharmonickém aspektu na Slunce do 8. 4. a bude zviditelňována naše sebe disciplína, zodpovědnost, bojovnost a strach. Jak dokážeme být sami sebou, důvěřovat sami sobě a projevit moudrost svého Jáství.
Budeme hodně vedeni do hmoty, těla, praktických záležitostí, pracovitosti a výkonu. Vše s mírou, Poslouchejte tělo, které bude signalizovat únavu, že je potřeby odpočinek a opustit výkon – musím.

Přeji vám krásnou jarní rovnodennost a pravou (sluneční) nohou vykročte, moji milí.

S láskou a vděčností Petra Nel

 

Velice si vážím a děkuji podporovatelům článků. Děkuji.
Pokud se vám horoskopy Petry Nel líbí a chcete podpořit jejich tvorbu a tvorbu dalších článků, můžete zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 8274212621/5500, variabilní symbol: 123456789.

Pro zahraniční podporovatele: IBAN: CZ 95201 0000 000 2201383115, SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX, příjemce: Petra Nel Smolová.

Děkuji. Petra Nel a realizační tým.

Upozornění:  Text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem.

autor článku: Petra Nel Smolová – www.astrologiepetranel.cz