Období Panny

Období Panny začíná od půlnoci v pondělí 23.8 a přináší jisté vystřízlivění a zdravé uzemnění. Rovněž, jako každým rokem, máme možnost úspěšně zakončit léto a energii načerpanou v předchozím období Lva uložit do každé buňky těla, a věnovat pozornost svému tělu i okolnímu životnímu prostředí – úklidu, třídění a čištění.

NOVOLUNÍ A ÚPLNĚK
Očista a detoxikace budou obzvláště aktuální v době před novoluním, tj do 7.9.

Samo novoluní v Panně přinese možnost hluboce se uzdravit, prozkoumat příčiny zdravotních a jiných potíží a najít způsoby a cesty k uzdravení. Najděme si čas a prostor pro sebe, zklidněme svou mysl a zaměřme pozornost na ta místa na těle či v naší aktuální životní situaci, která potřebují být uzdravena. Vědomá a hluboká komunikace s fyzickým tělem nám jistě v těchto dnech napomůže rozlišit, co je pro nás opravdu dobré, zdravé, užitečné, abychom de poté podle toho mohli chovat. Energie tohoto novu budou působit od 6.9. v 01.07. do 8.9 v 5.22, sám nov bude přesně 7.9. ve 2.53.

Po novu v Panně až do úplňku (7.-21.9.) přidávejme do svého každodenního života nové zdravé návyky. Můžeme začít s cvičením, otužováním, dietou, celkově čistším, jednodušším, minimalistickým způsobem života. Rozjet můžeme též projekty, činnosti služby související s péčí o zdraví všeho druhu…

Energie hluboce léčivého úplňku s Lunou v Rybách budou působit od 18.9. ve 22.24 do 21.9. v 5.14, sám úplněk bude přesně 21.9 v 01.56. V tomto roce vychází úplněk na období podzimní rovnodennosti, tedy na tu fázi roku, kdy jsme nejvíce a nejintenzivněji vtěleni, kdy jsme konfrontováni s realitou takovou, jaká je. Ve dnech úplňku se navíc můžeme hluboce a meditativně propojit se svým tělem, zabydlet se v něm, prozářit jej, vnímat jej jako chrám naší duše a podle toho se k němu i chovat… Můžeme přímo prosytit a „navibrovat“ vodu v našem těle Láskou! Ve chvílích uvolněného spočinutí si můžeme představit a prožít jaké to je být zcela a na všech úrovních zdraví, milující a milovaní…

MARS V PANNĚ A VE VAHÁCH
Hned zpočátku období Panny, ve dnech kolem 22.8 se můžeme naladit na revoluční aspekt, který dá mnohé věci do pohybu: trigon Marsu v Panně s Uranem v Býku. Mars v Panně už od 29.7 bojuje za skutečné zdraví a přesné konkrétní a pravdivé informace a konání v souladu s nimi. Jeho pozitivní propojení s Uranem může přinést jakési zásadní urychlení tohoto procesu – nashromážděné skutečnosti mohou přivést k osvobozujícímu pochopení a rovněž k posílení boje za svobodu a zásadní změny.

Opozice Marsu s Neptunem v Rybách ve dnech kolem 4.9 pomůže střízlivě a zdravě pohlédnout na všemožný podvod a klam, v horším případě budeme jaksi násilně „vystřízlivováni“. U jednotlivců tato konstelace napomůže jasně vidět své závislosti a iluze, což je ve výsledku vždy užitečné.

Následný, opět zemitý, konkrétní trigon Marsu v Panně a Pluta v Kozorohu (ve dnech kolem novu 7.9) pomůže “boj za zdraví” pevně uchopit – pro jednotlivce to může znamenat vědomý začátek dlouhodobé cesty ke zdraví, období, kdy se opravdu s nadlidskou vůlí vydáme směrem k perfektními zdraví na všech úrovních, vitalitě, a také k převzetí zodpovědnosti za svůj život, zdraví a další oblasti…Budeme moci dělat zásadní rozhodnutí, mocná, spojená se zdravím a s prací či službou a celkově vedoucí k životu v pravdě, zdravé soběstačnosti bez zbytečných kompromisů.TRANZITY MERKURA A ČERNÁ LUNA V BLÍŽENCÍCH
Začátek září přinese rovněž “informační vyrovnání”: ve dnech kolem 3.9. se Merkur ve Vahách se dostane do pozitivního propojení s linií evoluce – sestupným uzlem ve Střelci a vzestupným v Blížencích. Vzestupný uzel se ve dnech kolem 6.9. dostane do konjunkce s Černou lunou: dozvíme se pravděpodobně velmi konkrétní spíše nepříjemné či na strávení náročné informace, které však ve výsledku přinesou větší jasnost a přesnost v našem vidění a porozumění tomu, co se ve světě aktuálně děje…Tento tranzit rezonuje s výše zmíněnou opozicí Mars-Neptun kolem 4.9!

K tomu se přidává vzdušný trigon Merkura ve Vahách se Saturnem ve Vodnáři ve dnech kolem 5.9, který pomůže dané informace konstruktivně využít, povede rovněž ke zdravému nasměrování nás lidí jako žáků v čase, k usebrání se, spolupráci ve společném zájmu – na cestě ke svobodě!

Merkur se rovněž ke konci období Panny, v úplňkových dnech kolem 21.9 dostane do trigonu s Jupiterem ve Vodnáři – žák dostane požehnání učitele! Otevře se nám zcela nové chápání a porozumění tématu svoboda ve vztazích a v dalších oblastech. V tyto dny bude obzvláště blahodárné navazovat spolupráci, tvořit užitečná a harmonická přátelská seskupení lidí s podobnými zájmy, zapojit se správným způsobem do společenského dění.

VENUŠE VE VAHÁCH A VE ŠTÍRU
Trigon Venuše s Jupiterem ve dnech kolem novu 7.9 pomůže v procesu uzdravování nejen partnerských vztahů, na které se budeme moci podívat přímo z kosmické perspektivy… Pod blahodárným vlivem Jupitera ve Vodnáři se budeme moci zdravě osvobodit od všemožných představ a konceptů, předsudků a posuzování, jak by měl či neměl láskyplný partnerský vztah vypadat. Vliv tohoto vzdušného trigonu můžeme posílit taneční meditací, procházkami, dechovými cvičeními apod. Pozornost však mějme ve svém srdci, kde můžeme vždy spočinout a dozvědět se, kudy dále, zdravěji, harmoničtěji, smysluplněji a svobodněji.

Vstup Venuše do znamení Štíra nastane 10.9 nám pomůže ponořit se hlouběji do svého milostného a sexuálního života. Poměrně náročná kvadratura Venuše ve Štíru se Saturnem ve Vodnáři ve dnech kolem 17.9 může přinést napětí mezi potřebou prožívat hluboké city, otevřít se lásce a intimitě a tendencí projevit přísnost, strohost či přímo askezi. Tyto dvě tendence se budou projevovat jakoby dohromady a my se tedy díky tomuto aspektu můžeme naučit co to je skutečná svoboda v lásce a sexualitě…

Milí přátelé, děkuji za pozornost a přeji skutečně hluboké a při tom i pokud možno příjemné uzdravování a střízlivění!

Vaše věrná astrologyně
Alita

www.alitazaurak.cz

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s