Tebe (venované MUŽOM)

Som ŽENA. Som celistvá, zložená z tisíc tónov. Kedysi som verila, že som slabá – lebo plačem, kričím, lebo cítim. Hanbila som sa, keď som urobila chybu a odsúdila som sa na: “Nie som dosť dobrá. Nezaslúžim si.” Stovky životov som si niesla batôžky viny a zlyhania. V nich som starostlivo ukrývala svoje túžby a sny. Skryla som ich veľmi hlboko, len aby sa nikdy neodvážili vyjsť na povrch.

Ty si to vedel. A krásne si ma zrkadlil. Po celé stáročia si mi plnil želania a v pláne zahasiť môj oheň si mi pomáhal, aby si mi tak cez skúsenosť ukázal, aký je to nezmysel. Ďakujem ti za to, že si ma tak veľmi bolel. Ďakujem ti, že som verila, že za svoje dary musím trpieť. Ďakujem ti, že si ma toľko krát opustil. Ďakujem za putá, opovrhnutie, upálenie. Ďakujem, za všetko prežité. Vďaka tomu som ako Fénix povstala zo svojho vlastného popola. Viem, že si to robil, lebo naše duše tak túžili. Bol to náš príbeh, ktorý sme si vymodlili. Prosila som ťa o to a ty, aj keď si trpel, si to pre mňa urobil. Túžil si ma chrániť, no ja som potrebovala prežiť všetky odtiene života.

Potom prišiel deň, a ja si ho pamätám, pretože to bol deň, ktorý zmenil svet… V ten deň všetko, čo som v sebe dusila, vytrysklo z môjho srdca a omráčilo ma to. Svojou energiou a túžbou žiť. Nejde to zastaviť. Musí to byť prejavené. Pretože to všetko vnútri, čo dávam von a ty tomu často nerozumieš, TO SOM JA. Ak by som to ešte čo len sekundu skrývala, zomriem. A ja musím žiť. Pretože, keď budem žiť, budem MILOVAŤ. Stala sa zo mňa divoška. Prestala som sa ovládať. Začala som sa rodiť sama v sebe.

Som tou, ktorá dáva život. Nesiem ho v sebe. Viem, že máš z toho niekedy strach, no prosím, vedz, že ťa tým nijako neohrozujem. Naopak. Ty si ten, kto môže tento ŽIVOT chrániť. Ak to tak cítiš. Ak túžiš byť ochrancom svetla. Máš to totiž zakódované v DNA. Si strážcom svätého Grálu. Viem, že sa bojíš a viem, že mi už nechceš ubližovať. Ja som však už dosť silná a svoje srdce ti otváram zo všetkou dôverou, nehou a úprimnosťou.

Si taký úžasný, až z toho niekedy zatajujem dych. Skláňam hlavu pred tvojou veľkosťou. Si vedomím Krista, je v tebe bezpodmienečná láska. Si nádherný vo svojej sile a jemnosti zároveň. Toto všetko si TY. Pýtaš sa, ako to viem? Pretože som v tebe. Mám k Bohu veľmi blízko a Boh mi všetko toto šepká každý deň. Hovorí mi tiež, aby som ťa netrápila a nepresviedčala. Aby som tu bola pre teba, ak po tom túžiš, no aby som ťa nechala s úctou a pokorou ísť, aj keď niekedy cítim, že si možno ublížiš.

Ty si to robil pre mňa tak dlho a teraz to budem robiť ja pre teba. Budem rešpektovať tvoje pocity. Budem ťa milovať slobodne a bez očakávaní.  Ak odídeš, nebudem na teba čakať. Pretože môj príbeh je mojim poslaním. Môj život nie si ty. Nie si zmyslom toho, že dýcham. Naše spojenie je však pre mňa krásnym darom, je to nádherné požehnanie.

Chcem ti povedať, že so mnou nemusíš súperiť. Viem, že máš viac sily, dokážeš lepšie šoférovať a čo sa týka logiky či praktického sveta, zvládaš ich omnoho lepšie. Si skutočným Mágom. Chcem, aby si vedel, že to viem a veľmi ťa za to obdivujem. Dlho som sa ti chcela v týchto veciach vyrovnať. Dnes ťa iba prosím, aby si sa o mňa staral na fyzickej úrovni. Nechcem už byť ako ty, chcem byť sama sebou, lebo zrazu milujem, kto som. Pri tebe sa cítim v bezpečí a verím, že ti to dostatočne často hovorím.

Som žena a som tu pre teba. Neviem, čo všetko sa vo mne ešte skrýva. Niekedy sa to, ako sa cítim, mení každú chvíľu. Spoznávam sa kúsok po kúsku. Je to vzrušujúce a sama seba dokážem často prekvapiť. Viem však jednu vec. Ak to bude tvoj príbeh, ak ti tak bude duša spievať, som pripravená svoj príbeh zdieľať s tým tvojim. A ak to cítiš inak, žehnám tvojej ceste. Slobodne. Ľahučko. Nájdi svoje svetlo. Nájdi svoju esenciu. Gaia i celý vesmír ťa preveľmi potrebujú. ĎAKUJEM ŽE SI.

S láskou

Mirka

Zdroj: http://slnkovsrdci.sk

man-fem

Reklamy

8 thoughts on “Tebe (venované MUŽOM)

  1. Naozaj nádherné. Hovorí to priamo z môjho srdca. No úprimne musím priznať, že ešte nie vždy sa mi darí nemať strach, že stratím svoj dar. ĎAKUJEM za tieto slová, pretože takto by sa mali začať vyvíjať vzťahy. Vážiť si seba aj partnerov a dávať si navzájom slobodu, pretože láska má krídla a je všadeprítomná, takže putá ju ubíjajú.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s