MOUDROST

Skutečná moudrost je prostá nehybnosti, která vzniká tehdy, když se ego, oddělené Já, snaží zastavit pohyb času, zastavit proud, když se snaží  nehybně stát a přivlastnit si určitou zkušenost, namísto toho, aby plulo s věčným vesmírným tokem z oceánu vědomí Světla-Zvuku Nejvyššího Zdroje a přesahovalo, překračovalo jakýkoliv předchozí zážitek. Právě tehdy vytváříte podmínky, které se manifestují jako životní problémy, obtíže na rovině fyzické, emocionální či myšlenkové a duchovní. Tak se uzavřený kruh musí začít hroutit.

Dalo by se jistě říci, že druhý zákon termodynamiky (působení magnetického pólu energie), který v tomto případě nastupuje,  je negativní silou… Ale vlastně jde o velice láskyplnou sílu, snažící se snaží rozbít mentální vězení, jež drží lidi v pasti. Kdybyste byli zavřeni v temném vězení, považovali byste rozbití jeho zdí za destruktivní? Jedině tehdy, kdybyste byli nějakým způsobem s tímto vězením spojeni, připoutáni k němu a chtěli tam navěky zůstat, neboť jste zapomněli, že existuje i život „někde venku“  nebo kdybyste chtěli, aby tam zůstali ti druzí.  Jakmile uzavřete svou mysl věčnému proudu moudrosti, která se neustále překonává a rozšiřuje, stává se vaše mysl uzavřeným systémem, a proto nastupuje  druhý zákon termodynamiky, ,,stahující síla ženské magnetické energie”, který  rozbije mentální představy, které obklopují vaši věčnou duši iluzí omezené  identity.

Pokud se k moudrosti snažíte přistoupit jen z pohledu intelektu (analytické mysli), stává se z ní uzavřený systém. Chtěli byste, aby se moudrost vešla do některé kategorie ve vaší databázi, aby ego mělo stále dojem, že je u moci. Každý nástroj vynalezený analytickou myslí má svá omezení. Loď je například dokonalým prostředkem například na moři, ale pouze tehdy, pluje-li po vodě. Chtěli byste s ní plout po písku, neuspějete. Spojení s oním pramenem skutečné moudrosti vám umožní pouze vaše nitro, očištěné však od filtrů mentálních a emocionálních iluzí.

A co se týká vás osobně, tak musí nastat okamžik, kdy budete ochotni rozbourat, transformovat vámi vytvořené iluze, které vám poskytovaly zdánlivé bezpečí, neboť ony slouží pouze vašemu oddělenému já, tedy vašemu egu.  Dokud na nich lpíte, lpíte na vnímání toho, co znáte nebo co si myslíte, že znáte, není vám dostupná skutečná moudrost.
Intelekt a vnější mysl nepřechytračíte použitím intelektu a vnější mysli.

Pokud chcete dosáhnout skutečné moudrosti, musíte v určitém okamžiku být ochotni propustit všechno, co znáte, a být jako malé děti, mít čistou mysl malého dítěte, která se neptá, nýbrž jen pozoruje a u toho musíte vnímat proud energie, jenž vás obklopuje, proudí vámi a přináší veškerou moudrost veškerenstva. Vaše mysl tak změní ohnisko své pozornosti a vy budete schopni zakoušet jednotu s něčím, co přesahuje vaše ego.

Jen v této jednotě, v této zkušenosti jednoty s proudem živé a vysoké duchovní energie, budete celiství a váš život bude probíhat dle vašeho osobního životního plánu, jenž je v dokonalé harmonii sám se sebou i těmi ostatními.

Zuzana Soukupová

(Reprodukce textu tohoto článku, jenž je autorským vlastnictvím majitele těchto webových stánek, je povolena pro jakékoliv médium pouze v nezkrácené podobě a pokud je připojen aktivní odkaz na tyto stránky http://www.reiki-centrumpraha.cz).

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s