NÁVRAT DO RAJSKÉ ZAHRADY

Když umíte jemně a soucitně přijímat to, co se děje ve vašem životě, když vidíte nevinnost druhých a pokládáte jejich štěstí za stejně důležité jako vaše, když umíte každého, koho potkáte, akceptovat a naslouchat mu bez soudů a snahy napravovat, pak se ocitnete na prahu rajské zahrady.

Pokud se chcete vrátit do rajské zahrady, musíte se vzdát sobectví, chamtivosti, bojů, obětí, hanby a závisti. Musíte ve své mysli ukončit nadvládu strachu a hněvu. Musíte dokonce transformovat poznání, o něž jste bojovali a zaplatili za ně tak vysokou cenu. Abyste mohli být v rajské zahradě, musíte totiž vědět odlišným způsobem.
Musíte vědět ne na základě přemýšlení, ale na základě bytí a důvěry. Mluvíte-li pravdivě a se soucitem a nasloucháte bez soudů, problémy mizí. Vaše potřeby se naplňují na základě vaší ochoty být pružní a spolupracovat.

V rajské zahradě je totiž hojnost všeho. Není důvod soupeřit o zdroje. Lidé, kteří se pokoušejí dostat do rajské zahrady předčasně, nemají potřebné vědomí, aby se v ní dokázali udržet. Bez velkých okolků se zase ocitají před branami a trápí se tím, jak si vydělat na živobytí.

V rajské zahradě není problém „uživit se“. Jestliže žijete v souladu s tím, kdo opravdu jste, a s radostí projevujete své nadání, přirozeně a spontánně vytváříte zdroje nutné pro naplnění vašich potřeb. Nemusíte tudíž manipulovat druhými nebo jím závidět to, co mají oni.

V rajské zahradě není možné milovat podmínečně. Jelikož pro život v rajské zahradě je nejtypičtější láska a soucit, není možné, aby je tam někdo nepociťoval. Každý, kdo se nachází v rajské zahradě, miluje a respektuje všechny ostatní. Každý chce pro všechny jenom to nejlepší.
V rajské zahradě jsou strach nebo obavy takřka neznámým pojmem. Když se vynoří strach, přistoupí se k němu tak soucitně, že velmi rychle zmizí.

Za branami rajské zahrady se nachází svět utrpení. Svět milosti je uvnitř. Zda žijete venku, nebo uvnitř závisí na tom, jaký máte vztah sami k sobě a ke svým bližním. Akceptujete svoje chyby a učíte se z nich? Odpouštíte druhým, když se vůči vám něčím proviní? Pokládáte je za rovnocenné? Je vaším úmyslem žehnat, nebo proklínat? Považujete se navzájem za nevinné, nebo za vinné?
Dokud nezakotvíte ve vědomí bezpodmínečné lásky a pevně za sebou nezavřete brány světa, budete se zmítat mezi nebem a peklem, mezi světem utrpení a světem milosti. A ten svět, ve kterém se zrovna nacházíte, vám připadá skutečný, zatímco ten druhy se vám jeví jako pouhá iluze.

Avšak skutečné jsou oba tyto světy, a oba tyto světy máte v sobě. Rajská zahrada není fyzické místo, ale místo ve vašem srdci a mysli. Je to stav vědomí.
Jestliže víte, že veškeré drama se odehrává ve vašem vlastním vědomí, už nemusíte hledat odpovědi mimo sebe.
V sobě máte mír i válku. Ve vás se plamen úsvitu setkává s plameny soumraku. Vaše vědomí se neustále vyvíjí a předvádí vám svůj patos i ohromující nádheru.

sun_through_clouds

INTEGRACE TEMNÉ STRÁNKY

Všechny aspekty vaší zkušenosti včetně hněvu, strachu a studu musí být přijaty a odpuštěny. Když víte, že váš hněv se týká pouze vás a nikoho jiného, pak víte, že nejtěžší je odpustit sobě samým.
Musíte vynést na světlo svou skrytou temnou stránku. Musíte procítit svou vlastní bolest a slyšet volání po lásce, které se za ní skrývá. Pokud si začnete uvědomovat temné, odcizené aspekty sebe sama a vynášet je na světlo bdělého vědomí, uzdravujete se.

Tato synergie temnoty a světla ve vaší vlastní duši není snadný proces, avšak je nevyhnutelný. Je součástí zrodu Ducha ve vašem životě. Je to způsob, jak lidská bytost přijme svoji Božskost.
Proces psychologické integrace zastaví pád do nemilosti. V srdci a mysli dojde ke změně a vy začnete stoupat zpátky k Božství.

Musíte vykoupit všechny své stránky, jež jste opustili nebo zradili. Pokud jste se například odřízli od své sexuality, pak se k ní musíte opět přiznat. Pokud jste zanedbali svoji tvořivost nebo potlačili svoji moc, musíte najít způsob, jak tyto důležité aspekty Já přijmout a projevit.

Většina lidí si to, co se jim nelíbí na sobě samých nebo čeho v sobě se bojí, promítá na druhé. Jestliže se bojí své moci, promítají si ji na nějakou silnou, charismatickou osobnost, jejímž prostřednictvím se chtějí realizovat. Skutečnost, že je lidé, na něž svoji moc promítají, pravidelně zklamou nebo zradí, je prostě jen součástí lekce, kterou potřebují zvládnout.

Aby mohlo dojít k psychické integraci, je nutné přestat s projekcemi. Ke své temné stránce se musíte přiznat, ne ji promítat na druhé. Jestliže vás někdo vyprovokuje, musíte pochopit, že vám jen ukazuje, co v sobě potřebujete uzdravit. Namísto toho, abyste zaslepeně reagovali, využijte spouštěcího prvku k pochopení, jaké nemilované aspekty svého Já potřebujete zpracovat.

Konflikty ve vztazích prožíváte proto, že vám druzí zrcadlí to, co nechcete vidět na sobě. Pokud však pochopíte a přijmete dar, jejž vztahy nabízejí, stanou se pro vás nástrojem proměny. Tlačí na vaše citlivá místa, abyste mohli vyléčit své nejhlubší rány.

Paul Ferrini – Svobodná láska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s