Vhledy do energií května 2016 pro jednotlivá znamení

Beran
Beranům bude v čase Býka doznívat poměrně náročné období, v němž toho mohli opravdu hodně změnit, a to jak ve vnějším, tak i ve svém vnitřním světě. Jde u nich v podstatě o jakési období restartu, nových začátků, přehodnocování priorit a hledání nové stability a jistot, které bude mít ještě svoje pokračování. Berany proto čeká během května postupné odvrstvování zbytků starých slupek, které měli na sobě ve spojitosti s těmito tématy. Na Beranech proto bude nalézt odvahu, jít až na dřen a do podstaty těchto témat.

Býk
Býci se ocitnou v čase, v němž bude jejich Slunce doma. Půjde u nich o akcentovaný energetický čas, kdy se hned tři planety sejdou během jednoho měsíce v tomto znamení. Býkům se tak zaplní kapsy novými semeny a nápady k zasetí do země, která bude po zimě připravena k setbě. Na Býcích potom už bude se o ně dobře postarat, aby rostly do krásy. Zemitý trigon v měsíci květnu, spojující všechna zemská znamení, přinese proto zrozencům tohoto znamení velkou tvořivost ve všech pozemských záležitostech.

Blíženci
Blíženci budou v čase Býka prožívat poměrně náročné období, které jim začne vstupem planety Saturn do znamení Střelce. V tomto období se ke Střelci přidá ještě planeta Mars, takže zesílení tlaku na Blížence bude o to silnější. V květnu bude tedy hodně záležet na tom, jestli se Blíženci této proměně odevzdají, nebo půjdou do protitlaku, boje a konfrontace, případně nemoci. Bude proto na jejich svobodné volbě, jak se rozhodnou – zda se stanou jen pozorovateli a proplují touto zkouškou, nebo si odnesou z tohoto boje nějaký ten šrám.

Rak
Raci se mohou v čase Býka nechat inspirovat zemitým trigonem a vytvarovat svou současnou formu – reformu, aby měli kam nalít svoji emoční prožívací vodu, zesílenou navíc neptunskými kvalitami ze znamení Ryb. Příliv inspirace a představ může být ale u Raků během května natolik silný, až se mohou Raci začít někdy v této kvalitní vodní energii topit, dokonce potápět, a ztrácet tak pojem, co je realita a co už nikoliv. Pro emočně laděné Raky to může znamenat poměrně důležitou zkoušku, jak se naučit v takové vodě plavat.

Lev
Lvi budou v čase Býka nejvíce vnímat prostřednictvím svého slunečního znamení ohnivé kvality Saturna a Marse ze znamení Střelce. Lvům to dodá během května potřebný životní elán a jiskru. Na druhé straně je však mohou poměrně významně omezovat energie Býka. Lvi se tak mohou chvílemi cítit doslova jako zavření v kleci. Pro Lvy bude tedy květen obdobím vymezování vlastního teritoria v pozemské rovině. Budou řešit dilema, zda zůstanou zavření v kleci, anebo se nenechají zavřít či omezovat a zůstanou na svobodě.

Panna
Panny se začnou v čase Býka doslova nadnášet. Zemský trigon společně s planetou Jupiter v jejím znamení jim totiž přinesou růst a plodnost, zejména v pozemské kvalitě. Panny se cítí na zemi doma, takže se u nich během května ještě více projeví jejich praktičnost a pragmatismus. Panny jsou zároveň znamením, u něhož se stýká duše s tělem. Panny tak mohou v tomto období zajímat více než obvykle témata „jak nahoře, tak dole.“ Začnou proto objevovat jiné světy a jejich propojování, a rozhodně je to bude bavit.

zod

Váhy
Váhy se začnou v čase Býka po beranském období konečně stabilizovat. Beranské tlaky se totiž dotkly i protilehlých Vah, které tak musely řešit své vztahy, a současně také vnější i vnitřní změny. Po balancování nastane nyní období budování jistot a rovnováhy, ovšem ve zcela nových rovinách i kvalitě. Všechno lpění na hmotných věcech a vztazích se během května promění u Vah směrem k novému vývoji a změnám. Vesmír bude ale také v pohybu. Váhy budou tedy řešit, jestli půjdou změnám naproti, nebo setrvají v obranné pozici.

Štír
Štíři budou v čase Býka cítit a prožívat především zemité kvality z protilehlého znamení, kde se ocitnou hned tři planety najednou. Býk bude proto Štírovi pomáhat pojmenovat, tvarovat, či umožňovat intenzivnější ponory a prožívání smyslů ve spojitosti s tématy voda – city – emoce. Pokud tedy Štíři v tomto období přijmou za své energie Býka, mohou se významně posunout právě v zemských kvalitách, a zasít tak během května semena svých nápadů a představ, proměnit svoje sny v realitu a sklízet následně jejich plody.

Střelec
Střelci se budou v čase Býka zajímat o proměny světa, které začnou v tomto období běžet opravdu velmi rychle. Střelci mohou během května získat díky planetě Saturn spoustu cenných vhledů a nových rozměrů vědomí nejen ve prospěch svých blízkých a svého okolí, ale i ve prospěch celé společnosti. Celý svět se promíchá, vznikne nová kvalita světa i víry, a Střelci tak začnou pomáhat formovat nové světonázory. Stanou se z nich uznávaní inovatoři, vůdci a reformátoři. To vše budou témata, která se dotknou jejich znamení.

Kozoroh
Přestože se Kozorozi stali v uplynulém období dlouhodobými průvodci podsvětím a různými krizemi pod vlivem planety Pluto ve svém znamení, v čase Býka přeci jen rozkvetou. Zemitý trigon je totiž začne posouvat dopředu v pozemských záležitostech. Během května tak nastane pro zrozence tohoto znamení období spojené s tělem, očistou, meditacemi, cvičením, tvořením, růstem a vývojem. Pro Kozorohy to bude tedy vcelku prima období – radostné, plodné a také prosvícené láskou a mentální energií ze znamení Býka.

Vodnář
Vodnáři začnou v období Býka prožívat jeho kvality v kvadraturách, což budou napětové aspekty, které ovšem mohou použít k tomu, aby je konfrontovali se světem, jeho mentální energií i energií země. Půjde sice v tomto případě o napěťový aspekt, může být ale zároveň i velmi transformačně-proměňující se, pokud Vodnáři přijmou aspekty této proměny za své. Zemský element jim totiž umožní během května proměnit svoji vodnářskou formu ve zcela novou obohacující kvalitu. Ač se to zprvu může zdát těžké, výsledek bude stát za to.

Ryby
Ryby budou v čase Býka dávat prostor kvalitnímu zhmotňování vlastních snů a vizí. Světu Ryb vládne planeta Neptun, která je velmi silná, a navíc se její vládce ocitne v tomto období v jejich znamení, takže se Ryby začnou cítit jako doma. Mnohé Ryby mají přitom tendenci podléhat iluzím a mají také sklon obětovat se. Zemitý trigon jim proto během května dodá potřebné realistické vhledy a bude držet jejich senzitivitu a citlivost blízko při zemi. Lítost se tak u Ryb promění v soucit a téma oběti pro změnu v obětavost.

Dagmar Kocůrková, astroložka, lektorka jógy a výtvarnice
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel
Zdroj: www.vehvezdach.cz, www.astrolife.cz

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s