O polaritě dvojplamenů

Nedávno se jedna z vás ptala, v jakém věku potkáváme svůj dvojplamen a zda to bývá cizinec, nebo někdo z blízkého okolí. Ráda bych toto téma trošku více rozvedla, protože krátká odpověď tak úplně nevystihuje celou pravdu.

Porozumění podmínkám za jakých se dvojplameny inkarnují a posléze setkávají, nám pomůže zorientovat se v mnoha bolestech a překážkách, kterým ve vztahu čelíme a tomu, proč jsme nastaveni tak, jak jsme, a co to pro nás znamená.

Na jednu stranu se dá říci, že neexistuje pravidlo, podle kterého by platilo, že dvojplameny bývají vždycky jiných národností, jazyků, náboženství – mohou být a taky nemusejí. Mohou žít na opačných koncích zeměkoule a rozumět si každé páté slovo nebo vůbec a setkat se poprvé až ve zralém věku. A mohou také žít v sousedních domech v jedné vesnici a znát se od školky. Jinými slovy možností je celé spektrum a dvojplameny pokrývají celé toto spektrum – co pár, to jiný příběh. Zdálo by se tedy, že jediným pravidlem je to, že žádné pravidlo není. Přesto to není celá pravda. Jedno důležité pravidlo tu je:

Polarita

To, že se zdá, že dvojplameny často bývají z různých, až opačných končin, kultur, apod. není pravidlo samo o sobě, je to pouze důsledek jiného pravidla: pravidla POLARITY.

Polarita znamená, že každý z páru dvojplamenů přichází na svět vybaven opačnou hodnotou nějaké vlastnosti, kterou svět potřebuje zharmonizovat, uvést do souladu.

Jako první nás určitě napadne polarita: ženská versus mužská energie. Rozhodně platí, že jeden z páru ztělesňuje mužskou a druhý ženskou energii, ne vždy to musí korespondovat s jejich pohlavím, i když většinou to tak bývá. Co už tak všeobecně známo není, je fakt, že každý jednotlivec z dvojplamenného páru má v sobě mužskou a ženskou energii téměř vyrovnanou a během života se učí zacházet s oběma typy energií tak dlouho, dokud není mistrem v jejich sjednocení uvnitř sebe samého. Lidé, jejichž dvojplamen je inkarnován na zemi a jejichž osudem je dvojplamen v tomto životě potkat, mají tendenci být ve své podstatě androgynní – duševně, nikoli tělesně. Jinak řečeno, výrazně žensky se projevující ženy a krajně maskulinní muži s velkou pravděpodobností nepřišli v této inkarnaci potkat svůj dvojplamen. Ne, že bych je chtěla diskriminovat. Čistě logicky: odžívají-li si v tomto životě maximální ženství nebo mužství, těžko zvládnou v sobě sjednotit obě energie. A když to nezvládnou, nemohou se sjednotit ani s dvojplamenem. Pro dvojplameny totiž platí, že musí nejprve zvládnout sjednocení všech protikladů v sobě jako jedinec, aby bylo možné přijmout svou druhou polovinu/dvojče.

Mužská a ženská energie není však to jediné, co přišly dvojplameny na zem uvést do harmonie. Tedy… když se to tak vezme, veškerá polarita se dá nakonec zredukovat na mužskou a ženskou energii. Veškerý vesmír funguje na principu prolínání mužské a ženské energie, plus a mínus, elektřina a magnetismus, světlo a temnota, viditelné a neviditelné, jin a jang.

twinfl20

Náš svět je v tomto ohledu tak trochu výjimkou – vychýlil se z harmonické polarity do neharmonické duality. Rozdíl mezi polaritou a dualitou je ten, že zatímco u polarity se jednotlivé protiklady doplňují a uvádějí v pohyb nekonečné tvoření k obrazu božímu, v dualitě se protiklady staví proti sobě jako protivníci na život a na smrt. Také uvádějí věci do chodu… ale výsledkem je destrukce, utrpení a disharmonie. Místo aby energie expandovala, hroutí se do sebe, protiklady se nepovzbuzují navzájem, ale vyčerpávají se v neustálém boji kdo z koho.

Dvojplameny přicházejí z vyšších sfér, kde vládne harmonická polarita, do světa disharmonické duality, aby podpořily transformaci planety od duality k polaritě. Mají to v sobě hluboce zakódováno. Je to jejich úděl.

Většina lidí přichází na svět žít svůj život a v tomto životě řešit sama sebe. Učit se o sobě, vyvíjet se, nabývat moudrosti a zkušeností. Dvojplameny přichází na svět skrze sebe řešit celek. Dvojplamenům jde vždy o víc, než o sebe. Vím, že to, co říkám zní poněkud elitářsky, ale nechápejte mě špatně, procházet dvojplamennou cestou není privilegium, je to zodpovědnost. Být dvojplamenem neznamená hrát si na něco víc, než jsou ostatní. Není to soutěž o to, kdo dosáhne většího osvícení ani přehlídka vzájemně se po zádech plácající “probuzené” elity, titulující se vzenešeným “Dvojplamen”. Být dvojplamenem znamená, projít těžkým zápasem se svým vlastním egem, zkrotit ho, a to tak nenápadně, že to nikdo v okolí nepozná, a přijmout zodpovědnost za všechno, do čeho se v životě pustím. Znamená to vědomě se vydat na cestu lásky i přes ukrutnou bolest, kterou tím budu zakoušet, protože svět na to ještě není připraven a bude nám to dávat najevo.

Dvojplamen na tuto cestu vstupuje nejprve nedobrovolně, protože tím, že se inkarnoval, pozapomněl na svůj předem daný plán. Setkání s dvojplamenným partnerem zažehne transformaci, následuje zborcení hodnot, chaos, hledání sebe sama. Nalezením sebe sama začíná vědomý úsek cesty. Cesta sebezdokonalování, tvořivosti, léčení a vědomé transformace. Tehdy si člověk poprvé uvědomuje, že jeho cílem není vlastní uspokojení, ale práce pro dobro celku, pokora před dokonalostí vesmíru a radost z toho, že jsem součástí této dokonalosti a mohu k ní vědomě přispívat.

Jak prvotní nevědomý úsek cesty, tak pozdější vědomá část se u každého dvojplamenného páru v tomto životě točí především okolo polarit, které byly ještě před inkarnací nastaveny. Tyto polarity jsou u páru proto, aby za prvé, nastartovaly proces transformace obou z páru, za druhé, aby zvědoměním těchto polarit, zpracovali určitou část z celkové karmy lidstva. To neznamená, že to udělají za ostatní lidi, spíše jim prošlapou cestu tím, že tím projdou jako první průkopníci. Nebo tím, že poukážou na daný problém a tím ho pomohou lidstvu řešit.

Tato polarita, o které teď mluvím, se zpočátku, zejména u ještě neprobuzených dvojplamenů jeví jako dualita. Každý z dvojplamenného páru jako by ztělesňoval jeden z extrémů, který druhého naprosto vyvádí z míry a nutí ho řešit tento konflikt uvnitř sebe sama.

Může jít o určitou vlastnost nebo vzorec chování, které nejsme schopni vystát a ke kterému máme nějakou osobní vazbu z minulosti nebo v rámci své rodiny. Prostě jsme ten konflikt už někdy zažili a mysleli jsme si, že už je to za námi…a náš dvojplamen to opět vynesl na povrch a to v té nejbolestnější verzi – protože ho milujeme, nezbývá nám, než se tomu snažit porozumět, dostat se tomu na kloub a nakonec v sobě najít mír a vyřešit si to v sobě jednou pro vždy. Náš dvojplamen samozřejmě řeší úplně to samé, jen z opačného konce.

Může ale rovněž jít o konflikt na úplně jiné úrovni: třeba na úrovni rasy nebo náboženství, politického názoru, přesvědčení…

Všechny dvojplameny řeší jeden nebo více podobných konfliktů. Výsledkem je, že se cítíte, jako byste se zamilovali do někoho z opačného tábora na bitevním poli. Cítíte se jako Montek a Kapuletová. Šílená láska a nepřekonatelný rozpor. Buď proto, že dělá přesně to, co jste se zařekli, že už v životě nebudete tolerovat… a najednou stojíte tváří v tvář přesně takovému nepříteli a ejhle …vy ho milujete. Nebo proto, že vám sice nevadí, že je takový jaký je, ale víte, že společnost už tak schovívavá nebude a vy musíte svou lásku obhájit.

Není náhoda, že ve vás váš dvojplamen vyvolává ty nejbolestnější vzpomínky z dětství nebo minulosti. Nebo to, že se narodil v zemi/náboženství/ kultuře, které jsou s vašemi v konfliktu. Není to pomsta ani rána osudu, je to příležitost skrze lásku rozpustit dualitu. Je to příležitost rozpustit ty největší bloky a nenávisti a sjednotit něco, co bylo doteď nemyslitelné.

Jak bylo řečeno, neznamená to, že když se to povede vám, je vyhráno a ostatní lidé už mají cestu volnou. Nemají, ale když se to povede vám, budou mít ostatní cestu o dost jednodušší. Budete vzorem, který to dokázal a věřte mi, dvojplameny mají světlo jasnější, než si vůbec dovedete představit. I když to vypadá jako maličkost, jako vaše vlastní trauma, nepřekonáváte to jen kvůli sobě, ale kvůli všem. Energie sjednocení dvojplamenů rozpouští dualitu celého světa a každý dvojplamenný pár má svůj vlastní úkol, kterým přispívá celku. Měníte dualitu v polaritu, měníte černobílý svět v symbol Tai-chi (Jin a Jang), měníte chaos v řád a nenávist v lásku.

Tak to nevzdávejte ;-)

Eidheann

Zdroj: http://divine-love.quicksnake.cz/

Reklamy

2 thoughts on “O polaritě dvojplamenů

 1. Ďakujem za článok,

  práve teraz prežívam obdobie, keď som stretol svoju twin flame. A je to veľmi intenzívne, točí sa medzi nami obrovské množstvo energie, rozumieme si intuitívne od prvej chvíle. Sme naozaj polárny a vyťahujeme zo seba bolesti a traumy, ktoré sa tvárili spracovane…Vieme prežiť okamihy veľkej lásky aj veľkej bolesti, učíme sa spolu, kto sme…Je to niekedy náročné a sám neviem odhadnúť, či sa vzťah medzi nami vyvinie do kamarátskej alebo partnerskej roviny. Viem však od prvého večera, že ona bola to, čo som tak dlho podvedome hľadal v iných ženách. Všetko to do seba zapadlo a začalo veľké obdobie transformácie. Držte mi palce, nech ma z toho neporazí :D

  • Baltazár, vďaka :) Krásne
   Tá transformácia je ohromná. No stojí za to… a ide pri nej v prvom rade o vás. O vaše zjednotenie, integrovanie všetkých svojich súčastí, o rovnováhu. Dá to celkom zabrať…
   Prajem krásny týždeň ♥ a pevné nervy :)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s