Ako predchádzať zubným kazom

Ak si po sprche najprv utriete tvár, tak súčasne pri tom, ako držíte v ruke uterák, si utriete aj ruky. Tie si potom už zvlášť neskôr neutriete, lebo sú už suché. A práve tu je jadro problému. Ani netušíte čo si tým vlastne spôsobujete…

Pri utieraní rúk sa tu vychádza z princípu akupresúrnych bodov. Ruka je po chodidlách druhé miesto na tele s najväčším počtom takýchto bodov. Každý z nich je spojený s niektorým vnútorným orgánom v tele. A následne každý orgán je nervovými a energetickými dráhami prepojený s niektorým zo zubov.

Dôkladným utieraním rúk si zároveň masírujete aj celú paletu akupresúrnych bodov. Tie následne posilňujú vnútorné orgány. No a tie spätne ovplyvňujú a utužujú vaše zuby.

Rovnaký efekt by ste dosiahli aj nie doslovným utieraním rúk, ale pravidelnou dennou masážou uvedených bodov na rukách.

reflex-ruky

Postup utierania rúk

1. Ruky si poutierajte dôkladne. Najprv jednu, potom druhú.

2. Pri tomto type utierania použite o trochu väčšiu silu v porovnaní s bežným utieraním. Cieľom nie je len utrieť vodu, ale zároveň vykonať masáž.

3. Jednej ruke venujte približne jednu až dve minúty. To stačí.

4. Utrite si najprv dlaň, potom chrbát ruky a následne každý prst, vrátane palca.

Tak a to je všetko. Robte to pravidelne každý deň a je veľká pravdepodobnosť, že zubára viac potrebovať nebudete. Prípadne ak, tak len na zákroky ako dentálnu hygienu raz za čas alebo opravu starých plômb.

ruky

Ako sme už spomenuli, naše zuby sú spojené s reflexnými zónami na ďasnách. V nich sú “zakorenené”, odrážajú teda stav energetiky tela. Z ich stavu vieme vyčítať aj konštitučný stav človeka. Ak považujeme človeka za bytosť “astrologickú”, zo stavu zubov sa dozvieme, aký je jeho emotívny svet, vzťahy, vitalita, schopnosť presadiť sa (o tom hovorí i charakter spodnej čeľuste: ak je výrazná a predsunutá, ide o typ bojovníka, jej nevýraznosť naznačuje slabšiu priebojnosť a agresivitu). O týchto veciach píše zaujímavo Michele Caffin, autorka útlej knižky “Co o nás prozrazují zuby”.

Vyššia kazovosť jednotlivých zubov a ich skupín nemusí teda naznačovať len horšie hygienické návyky a veľa cukrov v strave, ale aj problémy s energiou v meridiánoch. Blokácie v energetických dráhach sa odzrkadlia v kvalite a “obranyschopnosti” zubov. Nestačí teda iba dať si zuby do poriadku. Návštevu zubára by mala sprevádzať aj cesta do vlastnej psychiky a snaha pochopiť, kde môže byť chyba a čo je potrebné napraviť v živote.

Zdroj: http://raw.catca.sk/ako-predchadzat-zubnym-kazom/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s