Neptunský obrat

Planeta Neptun nás spojuje s hlubokými vrstvami toho, co neznáme a přesto je s námi spojeno, ba co víc, zdá se být i naší podstatou. A ne-li podstatou, pak osnovou a základem. Zatímco řada planet se řádně zabývá tím viditelným, uchopitelným a měřitelným, na Neptun zbylo vše ostatní.

Původně je Neptun vádcem moří, ale uvnitř každého z nás je také oceán. Oceán nevědomí, všemožné skryté vrstvy a také tekutiny v nás. Mnoho a mnoho o čem nemáme ani tuchu. Neptun také signuje naše hluboké kódy, geny, karmu, je i ukazatelem toho, do čeho bychom mohli umístit povědomí a svědomí.

Pohyb hlubokých vrstev v nás je nesmírně pomalý, tak jak se planeta Neptun otáčí kolem Slunce a kterak symbolicky prochází zodiakem. A přece! Ve znamení Ryb, kde je Neptun už několik let, se dnes (18/11) planeta zastavuje na své protisměrné retrográdní cestě a otáčí se a tak několik dalších měsíců bude pěkně napředovat. Končí období retrospekce, proplavování a proplachování těch skrytých vrstev paměti. Čas, po který jsme se vyrovnávali s podstatou svého bytí – se svými pohledy, přístupy, filozofiemi, vírou i nevírou, nadějemi i bezmocností něco (ne)dělat. Vnitřní oceán byl zvířený a vlny často dosahovaly tak vysoko, že zasahovaly slzami, ale i nadějí či snad (bez)důvodnými touhami do našich praktických životů. Ale jak jinak zjistit, co vše je také naší součástí, kterak uhladit vlny vnitřního moře?

sea7a

Na praktické rovině je Neptun spojován s imunitními a autoimunitními procesy. tedy s tím co a jak umíme či nechceme z některých důvodů bytostně přijmout. I tam se to ladilo a čistilo, výstupy mohly být nehezké stavy a podivné nemoci zdánlivě bez příčiny. Ne že bychom byli úplně vyléčeni, ale naše životní dráha bude s dopředu jdoucím Neptunem mířit zase až na další jinam. Budeme opět toužit, snít, spát, prožívat … ale tentokrát půjdeme vpřed. Touhy se stanou křídly odvahy, pocity a city informacemi o skutečném světě. Odloučení a plynutí inspirací pro nové pohledy a tvorbu. A hluboký cit nebude zkouškou, ale realitou.

Snad jsme tedy v retrográdním období se zpětně jdoucím Neptunem pochopili hlubší příčiny a vyléčili se ze zasunutých traumat. Což jsou procesy, které v jiných obdobích a aspektech Neptunu neběží tak intenzivně. Nejsilnější byly samozřejmě časy a dny okolo oné otočky.

O Neptunu se píše obtížně v konkrétních slovech a větách. Ale dobrá, další neptunické směřování bude tedy znamenat zjednodušení skutečnosti, navrácení lidských myslí k reálnému vnímání. Tuláci najdou cíl, poustevníci smysl života. Váhající se přikloní k názoru a pragmatici uvidí souvislosti. A snad i lépe uvidíme do toho, co se nám a světu děje. Tím spíš, že v brzké době se pro nás tam nahoře chystá kvadrát mezi Saturnem a Neptunem. Ale to už je jiný příběh.

Ondřej Habr

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s