Noira: Listopadové novoluní ve Štíru

Magické novoluní – Novoluní 11. listopadu se odehraje ve znamení Štíra. Bude kradmé a tajemné, a věci se budou dít tentokrát hluboko pod povrchem. Znepokojivé pocity nás ponoukají k tomu, abychom se stali bdělými pozorovateli toho, co se děje uvnitř a dovolili odejít věcem, které nám již neslouží a nechali umřít v pokoji vše, co už v našem životě nemá místo. Škorpion je totiž, jako celá dušičková energie tohoto období, především poslem smrti a znovuzrození.

Každý nov představuje restart energie, umožňuje odhodit zátěže a začít nový cyklus. (Více o magii novoluní.) Toto novoluní je výjimečné ve svojí hloubce, která nám umožní zalovit až v hlubinách rodových kleteb, vazeb z minulých životů a rozlomit myšlenková pouta, do kterých jsem se přibližně před čtyřmi lety uvěznili sami.

O tomto novoluní postavení planet umožní dotknout se našich bolavých míst a vyléčit je a rozplést mnohaleté šmodrchy a uzly. Příležitost k nastartování štěstí budeme mít ve finančních záležitostech.

Esoterické souvztažnosti listopadového novoluní

Přesný čas: středa 11. listopadu 2015 v 18:45
Zvěrokruh: Slunce a Luna se nachází ve Štíru

Neblaze proslulý dušičkový nov

Astrologie hovoří o tom, že měsíc je ve znamení Štíra tak zvaně „v pádu“. Energie Luny, která hledá domov a klidné spočinutí, se tu tříští s přirozeností Štíra, kterou je neúnavně kutat do věcí, rozkládat staré a přeměňovat je. Pocitově bývá proto listopadový nov tím nejpodivnějším v roce.

„Znepokojivý“ je to správné slovo. Neradi se díváme dovnitř a neradi odhalujeme pravdu, kterou jsme zakrývali sama před sebou možná i řadu let, kdy nám životní obtíže nedovolily pohledět věcem zpříma do očí. Poslední čtyři roky byl dušičkový nov vždy nepříznivě aspektován od Saturna, pána karmy a obávaného žence s kosou, kterému jsou připisovány všechny formy utrpení, kterými se urychluje naše učení na zemi: chudoba, omezení, závazky a povinnosti, zkostnatělé názory a zvyky, kterými se svazujeme sami.

Toto však letos končí a tento nov znamená obrat. O tomto novoluní máme šanci pozvednout se nad zdrcující tíhu okolností a začít nový život.

Blue Moon.

Minulost už nad námi nemá moc

Můžete se cítit spojeni s minulostí řetězcem následků a povinností, které vyplývají z vašich minulých voleb, ale už je to jiné – minulost jako taková nad vámi nemá moc. Nemá sílu vás ubrzdit, tak jako ji měla dříve. Pokud jste se před rokem či dvěma touto dobou marně snažili restartovat svůj život, vězte že tentokrát se pro vás cesta otevírá.

Přestaňte se trápit minulostí a nedovolte jí, aby vás dále brzdila. Je konec se sebeobětováním: známá vlastnost štíra zahubit raději sama sebe pro vás přestává být aktuální a platná.

Ptejme se sama sebe, v čem jsem se obětoval skoro až k smrti? Jakým ideálům nebo ambicím se obětuji? V jaké oblasti svého života mám pocit, že není východiska? V jaké záležitosti mne paralyzuje strach a stahuji se raději do sebe?

Bouře už přešla

Tyto hluboké bloky můžeme o toto novoluní uvolnit. Je čas vyhlédnout ze skořápky a rozhlédnout se venku. Možná uvidíte, že bouře přešla. Můžete mít při tom pocit, že se ženete do neznáma, ale důvěřujte tomu, co říká tichý vnitřní hlas. Uvolněte se a vězte, že vaše modlitby, ve které jste možná už ani nedoufaly, jsou nyní vyslyšeny. Přestaňte se držet zpátky, protože vesmír vám právě teď polehoučku otevírá jisté dveře.

Navrací se jistota a zažíváte méně nepříjemných deziluzí. Buďte k sobě jemní a pečujte o sebe, jak se bude váš život postupně měnit směrem k většímu klidu a bezpečí. Škorpion je nakonec zvířetem pouště, navržený k přežití. O tomto novoluní by vaše kouzla měla směřovat k tomu, že už nejde o to, jen přežít, ale odložit svůj jedovatý osten a přestat vnímat život jako neustálý boj a ve vzduchu visící sebezáhubu.

Restart ve financích a majetku

Mějte oči otevřené zejména vůči veškerým novinám ve finanční oblasti a nápadům, jak naložit se záležitostmi dluhů, firemních a společných peněz, dědictví, majetků od předků a od bývalých partnerů, pod vládu Štíra patří také veškeré pasivní příjmy a investice. Plány, které o tomto novoluní pojmete, nejsou plané a mají šanci se manifestovat. Doporučuje se neunáhlovat se a nevrhat se po hlavě do revolučních řešení. Nechte svá rozhodnutí v klidu nazrát a přemýšlejte ve velkém.

Spojte se s hlubinou své duše

„Nejsilnější stromy mají ty nejhlubší kořeny.“
Znamení Štíra ovládá nejhlubší procesy záhuby, proměny a plodnosti – pokračování života samotného, které by nebylo možné myslet bez toho abychom umírali. Novoluní samo o sobě je nositelem proměny, restartu a nového cyklu. Dohromady tedy novoluní ve Štíru znamená neobyčejnou zkratku přímo k základní vibraci naší duše, chcete-li: ke smyslu života.

Novoluní můžeme použít jako vesmírnou vlnu, která spláchne toxický odpad a odsune bloky. Můžeme vesmír požádat, aby stáhnul naše energetické investice ze všech projektů, které jsou marné a obnovit naše spojení s tím, co je pro nás bytostné, srdeční. Odhodit závaží a sladit se s programem své Duše.

Všechny tyto jemné procesy vyžadují obrátit se do ticha a věnovat se meditaci v ústraní, sami se sebou. Podívejme se zejména na tyto stopy uvnitř nás:

Prožitky spojené se smrtí
Potlačený hněv
Ztráty a truchlení
Záležitosti sexuality
Záležitosti ovládání a moci

Prozkoumejte svoje spínače a otrocké programy, závislosti. Pod vládou štíra je snadné nahlédnout svoji temnou stranu a zahájit léčení formou terapie nebo introspekce. Příznivé vlivy od planety léčení a vládce myšlení nám teď umožňují snáz než kdy jindy rozbourat svoje nefunkční myšlenkové vzorce, kletby, negativní samomluvu a uzdravit bolavá místa.

Autor: Noira
Zdroj: Carovnezrcadlo.cz

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s