Žijeme se Lvem

Archetyp Lva je v každém v nás, možná víc než si myslíme. Představuje naše vědomé bytí, naše prostřednictvím realizace manifestované já. Kdy jindy je to více vidět a znát než v čase Lva.

Lev přichází jako druhé letní znamení. Po bouřkách duše a vnitřní zahleděnosti Raka přináší jasné a konkrétní světlo, jež vrhá všemi směry. Je potřeba vidět a být viděn. Ostatně proces zviditelnění a vizualizace je jedna ze základních lvích potřeb.
Tak jako Rak symbolicky představoval rodinu ve smyslu početí, péče, intimity a mateřství, manifestoval tak spíše energie jinové, vnitřní, Lev tu ukazuje samostatnost a svébytnost. Však je založen na oddělení se od mateřského stromu a kmene, na uvědomění si sebe a svého já. A tady se jedná o pochopení a vědomé prožití si vlastních schopností a samostatného vývoje.

Rak i Lev jsou znamení rodinná. Rak jako matka a jako matriarcha pečuje o duši a podporuje růst ducha, patriarchální otcovský Lev se stará o fyzický vývoj, o rozvoj tvořivých vlastností. Slunce těmito dvěma znameními putuje během prázdninového období v průběhu nejteplejší části roku. Je tedy mnoho příležitostí se i v červenci a srpnu, ve druhé polovině prázdnin plně realizovat. V čase Raka jsme se víc věnovali sobě a rodině, v čase Lva bychom se mohli zabývat víc sebou a svým vývojem, rozvojem, svojí cestou života.

Symbolem Lva je kruh, ze kterého vybíhá dvojitě prohnutá vlnovka. Představuje tak svět (kruh), na kterém se máme samostatně projevovat. Znamení vždy představuje nástroje, soubory programů a úkolů. A ty jsou v čase Lva opravdu zaměřeny na poznání a pochopení sebe sama, své podstaty a způsobů, jak fungujeme. Ve znamení Lva máme možnost prožít si sebe sama, zažít svoji samostatnost a ochutnat svou svébytnost. Se všemi pozitivy i negativy. Tak můžeme mít pocit, že je dovoleno vše, všechno, co zvládneme a co vyžadujeme. Není tomu úplně tak. Za to, co tvoříme a co vytváříme, jsme bytostně zodpovědni. A ona zodpovědnost a současně respekt k druhým samostatným bytostem jsou základem fungování a působení lvích energií.

Nacházíme se v periodě, ve které má nejlepší šance se projevit naše já. Kdy si můžeme trochu nanečisto, přesto ale se vší vážností, ale i radostí vyzkoušet, co vše umíme, zvládneme a dovedeme. Můžeme se učit, poznávat svět. Setkávat se se sobě podobnými, vzájemně se podporovat, bavit se, radovat a slavit. Vytvořit funkční lví smečku. Čím jiným než oslavou života a sebe sama by také čas Lva měl být. Pro někoho nekončící párty, pro jiného doba naplněná kontemplací. Zdánlivě nesourodé činnosti mají základ právě v radosti z života.

leo10

Lví bytosti jsou velmi otevřené, připouštějící změnu, podporující změnu. Proměnlivé tak jako oheň, který je jejich živlem. Žijí velmi často přítomným okamžikem, nesní o budoucnosti a nevracejí se k minulému. Společnou s Raky mají i astralitu, schopnost mluvit o tom a vytvářet to, co nikdy nebylo a není, ale celkem v klidu vzniknout může. Zatímco Raci jsou spíš motivátory, filozofy, mysliteli, básníky a zpěváky, kteří se obracejí k hloubce duše, Lvi, kteří na ně navazují, jsou tvůrci, bojovníky, teda těmi, kteří již jim jasnou vizi rozpracovávají a pohrávají si s ní.

Co nás bude motivovat na našich vnějších i vnitřních cestách? Na začátku srpna se Venuše znovu sejde s Jupiterem ve Lvu, abychom si probrali to, čemu věříme a co budeme na dále provozovat. Rovněž se Saturn otočí a z retrográdního se změní na přímý. Přijde čas dokončování a uzavírání všeho volného, nejasného i nedodělaného. A 12. srpna vejde Jupiter do znamení Panny. Bude to důležitý moment, Jupiter je v jednom znamení rok a ukazuje na naše rozumové zakotvení v životě, na naše základní zájmy a směřování. Proto změna znamení u Jupitera vždycky ukazuje také na změnu paradigmat, postojů a motivací, kterými se v životě řídíme. S Jupiterem v Panně vystřízlivíme, zklidníme se. Začneme přemýšlet prakticky a pragmaticky. Také na nás dolehne tíže úkolů a povinností, které jsme si na sebe vymysleli. Na druhou stranu tento aspekt podpoří všechnu práci, pracovní úsilí i naše pokusy o realizaci a uskutečnění toho, co máme rozjeto, dojdou postupně naplnění.

Kromě zmíněných stěžejních aspektů nás v čase se Sluncem ve Lvu čeká i řada drobnějších, ale osobně možná i významnějších. Tak jako ty významné ukazují na společenské a planetární trendy, ty další předznamenávají už konkrétní činnosti a nebo ryze osobní vlivy. A nezbývá než si popřát, ať jsou nám příznivé ve všem, co budeme vymýšlet, rozmýšlet, řešit a konat tak svoji lví práci.

Ondřej Habr

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s