Sanat Kumara – Kroužení před přistáním

Sanat Kumara prostřednictvím Barbary Bessen, květen 2015


Milí přátelé,
vnímám současnou dobu jako velmi intenzivní, kolísající z jedné strany duality na druhou. Jednou se cítím vyrovnaná, v pohodě, zcela pohroužena do přítomnosti a pak se najednou něco nečekaně vynoří, co mi často doslova vezme půdu pod nohama. Zemětřesení v Nepálu je něčím takovým. Tamější dění mě šokovalo a hluboce zasáhlo. Je těžké to  vyjádřit slovy. Nejde jen o to, že to ve mně vyvolalo smutek a vyvedlo mě to z rovnováhy
. Má to v hloubi ještě něco jiného, co mě nutí k přemýšlení. Jako by bylo zničeno něco, co už nepatří do tohoto světa. Měla jsem možnost se toho v posledních letech hodně naučit. Vím, že těm, kteří zemřou při podobných živelných katastrofách, se na druhé straně závoje dostane láskyplného přijetí  a poděkování za jejich službu. Vím také, že nic se neděje náhodou a že každá duše má své místo na Zemi. Přesto ve mně hlodají pochyby. A to až do takové míry, že bych se podle starého vzorce nejraději zeptala: Proč to Bůh dopustil? Samozřejmě už došlo k mnoha jiným ničivým přírodním katastrofám, které nás šokovaly, avšak zemětřesení v Nepálu mě úplně zdrtilo a vím i od ostatních, že to vnímali podobně. Jako kdyby se tam ničilo ještě něco jiného. Uvítám, když mi k tomuto tématu napíšete své postřehy, díky.


Přeji vám krásný květen,
Barbara Bessen

Je mi velkou ctí, že mohu promluvit ke všem, kteří chtějí přijmout tento text, tento balíček energie, a navázat kontakt i vnitřním zrakem. Jsem Sanat Kumara, strážce Země. Jsem kosmickou bytostí, která neprošla pozemskými zkušenostmi, ale sbírala zkušenosti na podobných planetách. Po dlouhé cestě mnoha inkarnacemi jsem se naučil pracovat s energií stvoření. Rozšířil jsem své vědomí a naučil se touto energií tvořit. Později, i když na mé straně není čas žádným měřítkem, jsem byl občas pověřen určitými menšími, přesto však  zodpovědnými úkoly při tvoření života a jeho ochranou. Mohl jsem tak přihlížet procesu tvoření. Pozorovat tvoření v jeho jádru znamená přebírat zodpovědnost. Neboť tvoření ovlivňuje sebemenší myšlenka. Děláš to celý den. Svými myšlenkami a přesvědčeními přetváříš to, co už je stvořené, a vytváříš své vlastní stvoření. Dnes se chci soustředit na téma bedlivého pozorování a přetváření stvořeného.

Podívejme se na tuto nádhernou planetu Zemi, na to překrásné stvoření, jež se rozhodlo být k dispozici bytostem, které tu chtěly získávat své zkušenosti. Mohla to i odmítnout. Její láska k jiným stvořením ji však inspirovala natolik, že se vám stala domovem. Mysli na to ve svých dalších úvahách. Možná s ohledem na to v sobě pocítíš tolik důležitou sílu vděčnosti. Ponoř se na chvíli do svého nitra a prociť svou vděčnost této planetě. Jen tak, bez nějakého záměru. Vděčnost je velmi intenzivní možností, jak si projasňovat své bytí; je to síla čisté božské lásky, která nic nevyžaduje, nic nechce, jen prostě je. Užij si tento okamžik a vnímej, jak se v tobě rozlévá harmonie. Vděčnost ti pomáhá posouvat se do své vlastní síly. Kdykoli se budeš cítit ve svém bytí nespokojen, zklamán, kdykoli budeš toužit po tom, aby tvůj život i život ostatních lidí na této planetě byl srdečnější, plnější a přátelštější, pomysli s vděčností na to, co máš a kým jsi.. Popřemýšlej nad tím Kdo vyjadřuje vděčnost svému životnímu elixíru, ten nezažívá žádný nedostatek chvíli, abys pochopil i hlubší smysl.

Přišel jsem také proto, abych vám řekl, že s vámi všemi soucítím. Zejména s těmi, kteří by se už chtěli víc vymanit z duality, kteří vědí o změnách Země a lidstva a jsou netrpěliví. Nejraději byste všechny ty, kteří svými mocenskými hrátkami všechno manipulují, klepli přes prsty a zbavili je jejich moci. Tolik byste si přáli, aby byl dostatek potravy pro všechny lidi, mír na celém světě a místo pro uprchlíky. Taková jsou vaše přání. Jsou úctyhodná, avšak přece jen poněkud naivní, smím-li to tak říct. Prosím, neberte to jako posuzování, spíš jen jako pousmání.

Víš přece z vlastního života, že některá pochopení a některé kroky trvají dlouho, než k nim dojdeš a vydáš se dál. Proto ti, kdo mají moc, se jí tak rádi drží, podobně jako třeba ty, když se na sebe poctivě podíváš. Změny jsou už v zásadě zasety, avšak plody se zatím ještě neukazují. Je to podobné jako u nějakého načrtnutého návrhu, který má dostat formu. Kroužíš jako letadlo a netrpělivě čekáš na přistání. Na něco ses ve svém životě z celého srdce zaměřil a chceš to realizovat. Něco, co se týká tebe samotného nebo třeba společnosti. Ale nedaří se to. Čím to je? Nenastal ještě vhodný čas, správný okamžik. Nedošlo k propojení všech vnějších a vnitřních podmínek. Jak uvnitř, tak vně. Platí to jak pro tebe, tak pro celou Zemi. Vypadá to tak, jako by dualita ještě zesílila, hranice se staly extrémnějšími, lidé ještě víc rozdílnými než kdy předtím.

Přesto mé poselství, které jistě není žádnou novinkou, zní: nejdřív musí všechny záležitosti posílit natolik, aby se staly zřejmé všem, kdo jsou ochotni je vidět. Člověk může něco změnit jen tehdy, pokud ve svém vědomí došel k názoru, že změna je zapotřebí. A mnozí lidé, i ti, kteří toho ve vnějším světě moc nevlastní podobně jako třeba ty, si chtějí užívat, dopřávat si, všechno mít hned a aby toho dosáhli, jsou schopni i lhát, krást a dělat pro to všechno možné. Tomu se říká hra duality. Zkus vysvětlit nějakému člověku, který žije v Africe nebo v jiné oblasti, kde je všeho nedostatek, že by si už neměl brát drancováním a loupením to, co potřebuje, že to k němu přijde legální cestou. Pravděpodobně to nepochopí. Jeho dosavadní život mu ukazuje, že to, co potřebuje, aby nasytil své početné potomstvo, získá jen pomocí ostrých loktů.

Změny přicházejí ze změněného pole vědomí. Začnou se nejprve probouzet v morfogenetickém poli, aby se pak šířily dál. Podobně, jako je to v onom známém příkladu se  sto opicemi. Ještě je zapotřebí trochu času, aby se žádoucí novinky mohly realizovat.  K tomu však nedojde misionářstvím, apelováním na politiky ani rozhovory na místech, kde vládne moc. Jejich uši ještě nejsou připraveny na to, aby se otevřely. Jejich vlastní osud hraje stále ještě svou roli. Lidé, kteří svůj život prožívají na vlastní zodpovědnost, jsou od moci relativně osvobozeni, tomu jistě rozumíš. Žijí ze svého srdce a vědí: Jsme všichni jedno, pokud se bude dařit dobře mně, bude se dobře dařit i ostatním. Ostatně, co děláš ostatním, to děláš i sobě. Takový komplexní pohled se musí prosadit. Proto vnímáte zemětřesení v Nepálu a sousedních oblastech tak, jako byste byli přímo při tom. A nebyli jste snad? Přeji vám i nadále hodně trpělivosti a odvahy prožívat svůj život na vlastní zodpovědnost, s plnou silou a radostí ze života. Abyste vlastním životem mohli být příkladem pro ostatní, abyste měnili pole, které vše utváří. Ukláním se před vámi, velkými průkopníky. Nabízím vám svůj božský doprovod.

Jsem Sanat Kumara

Poselství přijala Barbara Bessen v květnu 2015. Článek je k volnému nekomerčnímu využití, změny v textu nejsou povoleny. Z německého originálu http://www.barbara-bessen.com/wp-content/uploads/2015/05/internet-channeling-mai-2015.pdf pro www.novoucestou.cz přeložila Jana S.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s