HLEDÁNÍ SVĚTLA LÁSKY

Za pár dní začíná léto a s ním pro nás všechny přichází po chladných dnech naděje, že budeme  zažívat více slunečního světla, naše duše i těla budou více hlazena slunečními paprsky ..

Často se však stává, že ač Slunce svítí, v duších lidí převládá tma, která se projevuje nejen smutkem, ale též starostmi, vztekem, strachem a dalšími nízkými emocemi. Nacházíte-li se již na cestě osobního duchovně-energetického rozvoje, jistě je vám známo, že k radosti duše je zapotřebí i „jiného světla“, světla poznání a rozšířeného vědomí. Snažíme se o nalezení pravdy, jejíž součástí je i vnitřní mír a trvalá radost, učíme se nejen čelit temnotě silou svých ukázněných myšlenek a emocí, ale též o její rozptýlení, neboť tam kde je byť jeden paprsek světla, nemůže nikdy vládnout tma.

Každý z nás během své osobní cesty jistě zažil, že se mu různé situace opakují. Tento opakovací děj je jakýmsi nápravným opatřením vyšších sil našeho osudu, během něhož máme nalézt právě ono skutečné světlo – dokonalé poznání. Obvykle nám během tohoto opakování lekcí život nabízí dvě řešení – zůstat v šeru svých iluzí, či prožít si bolest ze světla poznání, bolest podobnou té, kterou zažívají naše oči během přechodu z tmy do rozsvícené místnosti. Je na každém z nás, co si vybereme, nicméně skutečnou a trvalou radost, která je naší duši nejvíce vlastní, může přinést pouze světlo poznání.

3480

Někdy se stává, že jsme svým „hledáním světla – poznání“ velmi unaveni, plody naší práce se zdánlivě z pohledu času projevují pomalu. V této době je nejvíce potřebná odvaha a vůle jít dál, prostě nechat temnotu za sebou a též vědět, že cestu i cíl nosí každý z nás uvnitř sebe, v místě, kde leží onen vzácný poklad, o nějž nás nikdo – pokud mu to sami nedovolíme, nemůže oloupit. Jsme to jen my sami, když svými iluzorními představami šidíme sami sebe o to, co je uvnitř nás, co pouze nám, a nikomu jinému, díky tomu že „JSME“, zcela patří.

Hledání světla úzce souvisí s láskou… Ano, láska je naší nejvyšší silou, moc žáru lásky uvnitř nás od počátků naší existence sálá, je sílou Nejvyššího Zdroje, jež nám byla darována od samotného začátku až na celou věčnost. Hledání světla a lásky uvnitř sebe sama představuje často se vzepřít všemu nízkému, všemu co se nás snaží spoutat. Síla lásky uvnitř naší duše je tím drahokamem, který obdivují a sklánějí se před ním i ty nejvyšší síly duchovního světa. Být „láskou“ znamená cítit uvnitř sebe tento žár života, nepotřebovat tedy žádný vnější předmět lásky, neboť víme, že vše leží uvnitř nás, že žárem života prostě JSME…

Zuzana Soukupová

(Reprodukce textu tohoto článku, jenž je autorským vlastnictvím majitelky těchto webových stránek Zuzany Soukupové, je povolena pro jakékoliv médium pouze v nezkrácené podobě, a pokud je připojen aktivní odkaz na http://www.reiki-centrumpraha.cz)

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s