Z pohľadu duše

Určite ste zažili situáciu, kedy sa vás jednanie toho druhého dotklo, možno veľmi hlboko, ale vy ste nezareagovali na prvý podnet, ktorý vam velil chrániť sa, brániť, útočiť späť, ale nechali ste to tak – lebo ste vnímali, že ten druhý je zranený, trpí, nevie sa vysporiadať s tým, čo sa mu deje, ani si nie je vedomý, čo robí – videli ste to z vyššieho pohľadu…

Videli ste to z úrovne duše. A mali súcit. Poznanie, čím si ten druhý prechádza… A chceli mu možno pomôcť viac, než brániť sami seba. A to je našou podstatou – celej skúsenosti na Zemi. Pomôcť si navzájom, odprevadiť sa domov… k sebe. Navzájom.

Predstavte si, že ten človek za vami prišiel, lebo vidí vaše svetlo, nejako vie, že to dokážete zvládnuť, nech na vas hodí čokoľvek… A vy to dokážete, máte tú silu. Preto za vami prišiel.
V skutočnosti je to časť z vás samotných, energie, ktorá je vám vlastnou, a ten druhý to vníma…

Tak len svieťte, doďaleka, buďte sami sebou… Buďte tým, kým naozaj ste. A pomôžte tomu druhému rozpoznať to v sebe tiež.
Dokázali by ste pozdvihnúť kohokoľvek, bez ohľadu na príbehy, ktoré sú s ním alebo s vami navonok spojené… Ak je tam, vie, že mu môžete pomôcť, podať ruku. Tak ju podajte – tým, že viete, že je za tým viac. Že sa na to pozriete z vyššieho pohľadu. Z pohľadu duše. Svojej podstaty. Že namiesto aby ste sa stiahli a zavreli, ostanete s otvoreným srdcom. Ktoré chápe. A tým pomôžete nielen tomu druhému, ale aj sebe… a všetkým ostatným

Krásny dník :)
S láskou, Katka

CL

 

Reklamy

2 thoughts on “Z pohľadu duše

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s