Konfucius – Jasnost a vycentrování v každodenním životě

Konfucius prostřednictvím Barbary Bessen, březen 2015

Milí přátelé duchovních poselství,
to to zas uběhlo – už je tu březen letošního, tolik významného roku, jak nám říkají naši duchovní přátelé. Součástí našeho každodenního života jsou hluboké změny, transformace,  související s našimi zakořeněnými tématy. Zaobíráme se buď hluboce uloženým strachem, o němž jsme si mysleli, že jsme se od něj už osvobodili, nebo se vyrovnáváme s něčím, v čem se ještě nevyznáme.
Je to něco, co možná dokonce spojuje víc témat souvisejících s našimi zakořeněnými názory a postoji. Jsou propojeny zkušenostmi, které jsme prožili v této inkarnaci nebo jiné. Připadá mi velmi zajímavé tyto propletence odkrývat. Jedno téma překrývá druhé a při hlubším ponoření se do nitra můžeme jejich původ odhalit. A jak se mi zdá, nemusí už jít jen o staré karmické zkušenosti. Transformujeme základní kolektivní témata, která do určité míry souvisejí s důvěrou v Boha. Až budeme skutečně důvěřovat naší božské instanci, nebudeme si už muset dělat žádné starosti. Vždyť se přece prostřednictvím naší intuice, vnitřního hlasu, inspirace a (kdo to umí) přímou komunikací můžeme dozvědět, kdy, co a jak je třeba ve vnějším světě udělat. Nebo zda bychom se měli s vnitřní vyrovnaností učit zvládat náš každodenní život srdcem a čekat, až prostě nastanou zásadní změny, vyřeší se napětí v práci nebo v osobním životě. Není to vždy jednoduché, to vím sama z vlastní zkušenosti. Je třeba se soustředit na svůj střed. A to je též námětem našeho dnešního hosta. Mám radost, že mohu přijmout poselství od Konfucia.
Srdečně

Vaše Barbara Bessen

Zdravím vás z celého srdce. S úctou a radostí se ukláním před všemi lidmi, kteří si v této době dokáží uvědomovat sami sebe.
Jsem Konfucius. Starý věkem, pokud by se to mělo počítat pozemským způsobem. Avšak co je to vlastně čas, že? Ukláním se před vámi také proto, že i vy jste věkovití. Jenže vy nevidíte, kde a jak jste žili, co jste dělali a co jste neudělali, pro co jste se rozhodli a čemu jste se vyhnuli. Vidím i jaké nádherné věci jste vytvořili, co jste milovali, čeho jste si vážili a cenili. Cesta lidstva je cestou učení. Učit se lze, jak víš ze svého dětství, s lehkostí nebo se strachem a nechutí. O tom nerozhoduješ dobrovolně, ze své vůle, ale většinou podvědomě, neboť to souvisí se starými zkušenostmi. Jen málo z vás, v poměru ke všem inkarnovaným, si je vědomo samo sebe a dokáže jednat skutečně svobodně. Většinou k tomu dochází u lidí, kteří se vydali na cestu a po nějakém božském zážitku při meditaci, při vnitřní cestě, léčebném sezení nebo něčem podobném se jim náhle rozjasní, takže pak přesně vědí, co je třeba udělat nebo nechat být. Pak se díváte na svůj život z vyšší úrovně. To je to, co tady na mé úrovni mohu vidět a vyčíst. Rozhlížím se kolem sebe a spatřuji cesty v minulosti, současnost a možné volby v budoucnosti. Otázkou je – a na to si odpovídáš vždy jen ty sám – zda tvoříš na základě své minulosti nebo každou vteřinu v přítomnosti.

Dovol, abychom se teď k sobě víc přiblížili. Vnímej, jak jsem velmi blízko u tebe a přináším ti příval čirého jasu z pole Jednoty. Právě v tomto okamžiku bychom se mohli společně podívat na to, co tě trápí, co ti ztěžuje život, ale i co tě dělá šťastným. Otočíme takříkajíc knoflíkem času a nastavíme tě na přítomnost. Uvědom si teď, že opravdu každou vteřinu stále znovu a znovu rozhoduješ o tom, co si myslíš a děláš. Můžeš se například úplně vnořit do mé energie nebo vstát a začít dělat jiné věci, naše setkání odložit na později nebo úplně nechat být. Je to tvé rozhodnutí. Současná mimořádně explozivní doba, jak by to člověk mohl posuzovat z vnějšího pohledu, přímo vyzývá k aktivitě jak v hlavě, tak  v činech. Co se děje s tou měnou, která posiluje jen jednu část Evropy? Jak je to s přistěhovalci a jak je to s těmi hrozícími válkami? Mnoha lidem tohle působí starosti.

Nyní oslovuji tvou levou mozkovou hemisféru, logickou inteligenci, intelekt: Čím bys chtěl završit svůj život? Co myslíš, umožní ti to, abys byl v pohodě, cítil se dobře a šťastný? Zcela jistě rychle dojdeš k závěru, že tohle nelze nalézt ve vnějším světě. Napoví ti to dokonce i tvá logika. Neboť mnohé komplexní informace, které sis přečetl, jimiž se v duchu zaobíráš, zapůsobily i na tvůj rozum. Levá a pravá mozková hemisféra spolupracují stále víc. Právě teď v tomto okamžiku se propojují, podporuji to svou silou. Uvědomuješ si, že jasnost ve tvém životě, hledání štěstí a pokoje nijak zvlášť nesouvisí s vnějším světem. Vzpomeň si, kdy ses cítil být skutečně  šťastný? Při jaké příležitosti to bylo?

Jasnost při rozhodování, co máš ve svém životě dělat, souvisí do určité míry s vyvážeností mozkových hemisfér. Pak rozhoduješ z celistvého pohledu. Podobně jako má i osvícení něco společného s tvým mozkem. Aktivují se v něm určité neurony, které spaly celou tu dlouhou dobu, po kterou jsi chtěl tady v dualitě získávat zkušenosti. Vyjadřuji to teď velmi jednoduše. Kromě toho se stále víc propojuje mozek a srdce. Jeden z mnoha božských trojúhelníků ve tvé tělesné soustavě vychází z jamky na šíji, latinsky se jí říká medulla oblongata, odtud směřuje k šišince, která je spojena s třetím okem, a pokračuje  dolů ke tvému srdci. Je-li toto spojení neporušené, vnímáš velmi intenzivní spojení se svým vyšším já. Až si budeš chtít sám se sebou trochu zaexperimentovat, spoj se s těmito třemi body, aktivuj je tak, že je naplníš energií a vyčkáš, co se bude dít. Víš přece, že energie následuje vědomí (tím je myšleno, že zvolení si určité úrovně vědomí přitahuje odpovídající energetické frekvence, jež se pak projevují v realitě – pozn. překl.) Každý člověk si určuje sám, jak bude probíhat jeho vývoj, což ostatně také souvisí s jasností či nejasností. My na druhé straně pomalu se zdvihajícího závoje můžeme v této nádherné době probouzení poskytovat velkou podporu. Jsme k dispozici pro jakékoli otázky. Kvalitu otázek ovšem určuješ ty. Je někdy docela legrační pozorovat, jak často se lidé trápí tím, jak se dál probouzet a dospívat k osvícení. Žádný jiný pojem není tak zavádějící jako osvícení. Žiješ v představě, že až budeš osvícený, budeš pociťovat přívaly štěstí a všechno už bude jen krásné?  Co se bude dít potom? Pohraj si s tím trochu ve svých myšlenkách. A dovol, abychom ti sdělili: Osvícení je nikdy nekončící proces. Je to jako božský žebřík, po němž stoupají bytosti, jimiž jste. Být člověkem je jen jednou malou částí cesty domů.

Ponechám vám ještě trochu energie, kterou jsem přinesl, abyste s ní mohli ještě víc rozdmýchat váš oheň. Vedli vás k tomu, abyste si nehráli s ohněm. Já bych vás naopak chtěl vyzvat, abyste svůj vlastní božský oheň nechali rozhořet. To je spojeno s mnoha experimenty. Zkoumej, kým vlastně doopravdy jsi. Hraj si také se spící energií kundaliní, nebo jsi ji už probudil? Vyzvi své Vyšší já: Pojďme si trochu hrát s ohněm! Možná bys chtěl probudit spícího hada, jak se této energii často říká, svým vědomím, svým dýcháním? Nebo bys jej chtěl svým vědomím přimět, aby se vydal na cestu kolem páteře? Možná cítíš, že máš lehké blokády na čakrách. V současné době stále se zvyšující energie, která proudí z centra galaxie na Zem, neexistují už žádné hranice pro testování vlastní tělesné soustavy. Neexistují už ani hranice pro zkoumání Universa. Cestuj prostřednictvím svého vědomí na ta nejvzdálenější místa, která tě zajímají. I tady máš naši pomoc jistou. Je to jako s těmi otázkami, musíte být aktivní. Vy sami jste bohové, kteří propadli do zapomnění, aby se mohli zúčastnit hry v dualitě. Hrát si však znamená neklást si žádné hranice. Při hraní přicházejí nejlepší nápady a ty pak lze s radostí a láskyplným záměrem realizovat. Znáš to ze svého dětství. Říká se tomu také tvořitelská síla!

Jsem Konfucius a jsem vždy přítomen tam, kde je jasnost

Poselství přijala Barbara Bessen v březnu 2015. Článek je k volnému nekomerčnímu využití, změny v textu nejsou povoleny. Z německého originálu
http://www.barbara-bessen.com/wp-content/uploads/2015/03/internet-channeling-märz-2015.pdf pro www.novoucestou.cz přeložila Jana S.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s