Vztahy dvojplamenů – sebeláska

Miluješ sám sebe?

Když soudíme sami sebe, přenáší se to na to, jak soudíme ostatní. V tomto posuzování se zrcadlí nedostatek lásky k sobě samému.
Stejně tak když nás náš vnitřní kritik kritizuje za to, že nejsme dost dobří, kritizujeme ostatní za to, že nejsou dost dobří i přesto, že si to mnohdy necháváme pro sebe. Naše posudky a kritické myšlenky uzavírají naše srdce před láskou k sobě samému i k ostatním.
Věřím, že mnoho lidí zůstává nevědomo si toho, jak smýšlejí a přístup k sobě samému se stává tím stejným přístupem k většině ostatních lidí.
Znáte nějaké lidi, kteří jsou k druhým nelaskaví? Když se nad nimi zamyslíte, povšimli jste si, že se stejnou nelaskavostí přistupují i k sobě samým, že jim chybí sebeláska?

Jste připraveni udělat další krok na cestě lásky k sobě?

To znamená přijmout sám sebe takového, jaký jsem. Jakmile to dokážete, začnou se dít změny. V knize Práce od Katie Byron je dobře vysvětleno, jak překonat posuzování a objevit kým doopravdy jsme. Také můžete rozpoznat své kritické myšlenky ve své hlavě díky přeprogramovacím metodám a zapisováním myšlenek.

Pouze pokud se naučíme milovat sami sebe, jsme schopni milovat i ostatní.

Díky svým zkušenostem jsem přišel na to, že když jsem začal mít víc rád sám sebe, přitáhl jsem si vztah se svým dvojplamenem zcela ve shodě se svým životním posláním.

love15

Chtěli byste to taky tak?

Potkal jsem svou ženu Lyn po letech vztahů, které byly o vzájemné závislosti. Moje závislé chování vycházelo z předpokladu, že musím hledat lásku vně sama sebe. Přišla chvíle, kdy jsem upadl do hluboké deprese poté, co jsem se vzdal všeho, co tvořilo můj předchozí život, všetně obchodních vztahů. Radost mi přinášelo pouze pořádání seminářů o uzdravující energii, což bylo v tu dobu mé poslání.
Radostným prožíváním mého životního poslání jsem si k sobě přitáhl Lyn, úplně jiný typ vztahu, než všechny mé předchozí. Lyn v té době zrovna stála na prahu svého životního poslání.

Začali jsme spolupracovat na naší společné misi pomáhat lidem dosahovat vyšších stupňů vědomí díky našemu daru léčení.
Někteří lidé by mohli říci, že jsme se potkali jako dvojplameny nebo párové duše a že to bylo velmi romantické. Ve skutečnosti to bylo tak, že jsme roky obrušovali ostré hrany svých osobností tím, jak jsme do sebe neustále naráželi. Nicméně díky tomu, že jsme cítili hluboké spojení a věděli jsme, že máme důležité poslání, vytrvali jsme přes všechny konflikty a překážky.

Jinými slovy, i přesto, že jsme měli společné poslání, stále jsme prožívali disharmonii a utrpení. Rozdíl však byl, že jsme si zvolili cestu skrz naše osobnostní problémy a ne setrvání v pasti bolesti a utrpení.

Jakmile svoji osobnost vyčistíme tak, že nám jednotlivé nedokonalosti přestanou překážet, bolest a utrpení se změní na radost a mír uvnitř vztahu.

Dokud je vztah řízený našimi osobnostmi, přetrvává konflikt. Chcete láskyplný vztah, aniž byste začali milovat a uzdravovat sami sebe?
Vztahy jsou jako zrcadla a zrcadlí to, kým jsme uvnitř – naše nevyléčená citová zranění a místa, kde byste měli sami sebe mít více rádi.
Nejprve hledejte lásku k sobě. Sebeláska přitahuje váš dvojplamen.

Autor: Michael D. Lawrience

Přeložila: Eidheann
Zdroj: http://divine-love.quicksnake.cz/

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s