MASKY DUŠE

Během druhé poloviny února bývalo zvykem slavit tzv. masopust.  Jedná se o dobu, která předchází půstu předvelikonočního období. K oslavám patřilo veselení, bohaté jídlo, zabíjačky i maškarní plesy, kde si lidé nasazují karnevalové masky a baví se – to vše v předtuše následného půstů. Tento zvyk se přenesl i do 21. století – zabíjačky, hodování, karnevaly i zábava. Nicméně půst již málokdy následuje, v hodování a nasazování masek pokračuje většina lidí dle svých možností celoročně.

Zkuste se někdy podívat na sebe – myslím vnitřně…

Jaké masky nosíte?

Kdy jste opravdoví, v jakých momentech necháte svou duši projevit její skutečné světlo?

K tomu, abychom odložili masky, které jsme si možná nasadili nevědomě, je potřeba jednak zvnitřnění v hlubších meditacích, ale též odrazu našeho okolí, které, je-li nám vyšší moc nakloněna, je úžasným zrcadlem světa našich masek, našeho karnevalového způsobu života.

Možná namítáte, že pravidelně meditujete, provádíte afirmační vzývání, žijete „duchovně“… Zkuste se však lépe podívat do zrcadla svého skutečného Já, zkuste si udělat malou inventuru vašich skutečných motivů duchovní cesty, pokuste se každodenně poznávat.. Může se stát, že během rozhovoru s určitou blízkou osobou poznáte, že váš duševní šat není prostý karnevalové masky, že se bavíte a radujete velmi iluzorně – že není šťastná vaše duše, ale pouze vaše maska dostává šat důležitosti či smyšleného štěstí.

Petals-woman

Za každým vaším činem stojí vnitřní pocit – pocit opravdovosti… Nejsou důležité vaše skutky, nýbrž právě onen hlubší pocit, který je kormidlem vašeho jednání… Přebírá-li vaše konání určitá maska, kterou jste si byť i nevědomě nasadili, pak skutečné světlo vaší duše skomírá, a vaše činy, ač se zdají někdy velmi záslužné, jsou vlastně pouze činy ve prospěch jiných masek…. a takto to jde dokola někdy celý život…

Je napsána spousta knih o tom, že máme-li žít svůj život naplňujícím způsobem, máme být opravdoví. Tato opravdovost se dotýká i tzv. „duchovnosti“. Pod rouškou pravidelných meditací, studia záplavy rádoby duchovní literatury můžeme zapomínat na naší nově nasazenou masku „duchovního člověka“.. Možná se vám právě tato maska líbí, nakonec – je velmi módní :), ale bohužel je to často opět pouze maska.

A tak jsme pak v karnevalu života oděni honosným duchovním rouchem, snažíme se mít kolem hlavy svatozář, nicméně ve skutečně duchovním světě vyšších dimenzí jsme za šašky :).

Pokud je nám vyšší moc alespoň trochu nakloněna a náš anděl strážný nám dává upozornění, že se začal dusit pod naší maškarádou, dostáváme tzv. ránu osudu, situace, v nichž se naše maska rozpouští jako sníh pod jarním sluncem a my stojíme sami před sebou obnažení a pláčeme, vztekáme se, nadáváme osudu.

Jen ti skuteční v duchu poděkují a usmějí se vnitřně sami sobě, podívají se na své skutečné já a s úžasnou úlevou jej přijmou.

Žijeme-li svůj život opravdově – což samozřejmě předpokládá, že známe alespoň částečně sami sebe, vycházejí-li naše činy z našeho skutečného já, pak za každým naším skutkem necháváme část sebe sama a napříč osudu světlo naší duše roste stále více…

Zuzana Soukupová

(Reprodukce textu tohoto článku, jenž je autorským vlastnictvím majitelky těchto webových stránek Zuzany Soukupové, je povolena pro jakékoliv médium pouze v nezkrácené podobě, a pokud je připojen aktivní odkaz na http://www.reiki-centrumpraha.cz)

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s