Jak najít svou druhou polovici?

Tolik lidí dnes hledá svou druhou polovinu, svou „spřízněnou duši“! Cítí se neúplní bez onoho „zvláštního“ člověka, který by byl schopen vnést harmonii do jejich „neúplného“ života.

Jenomže, kamaráde, ty nejsi žádná půlka nějakého celku. To je lež. Nikdy jsi žádnou polovinou celku ani nebyl. Ty sám jsi celek, to je tvá přirozená podstata.

A jestliže hledáš partnera nebo udržuješ nějaký vztah proto, že se cítíš „polovinou“ jakéhosi celku, proto, že sám nejsi šťastný a bojíš se prázdnoty, budeš své nešťastné negativní pole přenášet na partnera a ve vašich vztazích bude stále přítomné napětí.

Najdi své štěstí uvnitř sebe sama. Naplň štěstím prostor, ve kterém žiješ, a zdržuj se v něm. Objev radost ze svojí samoty. Dokud se budeš pokoušet před ní utéci, budeš stále sám, protože utíkat budeš sám před sebou – a to je to největší trápení v životě.

vdacnost

Najdi radost uvnitř sebe sama. Buď tím, kým jsi vždycky toužil být. A až na to budeš připraven, objeví se v tvém prostoru i jiní, tebou tolik vytoužení přátelé a partneři. Ať jen tak povídají, smějí se, hrají, zůstanou, když budou chtít zůstat, odejdou, když budou chtít odejít. Raduj se z jejich svobody. Prožívej hluboce váš vztah. Všímej si, kdy jsi šťastný, všímej si, kdy jsi nešťastný, ale nikdy neviň druhé a buď vděčný životu.

Pomoz jiným, aby také měli rádi svou vlastní samotu. Možná, že v někom najdeš přítele, parnera, milovanou bytost. Možná se oženíš, budete spolu žít a pořídíte si rodinu. A možná se už nikdy znovu neuvidíte. V této radosti hlubinného pouta nemají nálepky žádný význam, budoucnost se o vás postará sama.

Svou druhou polovinu najdeš sám v sobě. A strach ze samoty se rozplyne v paprscích zapadajícího slunce.

Jeff Foster

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s