JEŽKO

Ježko nám pripomína, aby sme si vyhradili nejaký čas na vychutnávanie života bez ohľadu na to, čo sa deje okolo.
Má blízko k Matke Zemi, svoje bruško si nesie tesne nad zemou, čo poukazuje na hlboké spojenie k Zemi a k všetkému, čo plodí. Má hlboký vzťah k energiám ženskej Bohyne. Rozumie zmenám počasia, vie dopredu, kedy bude pršať.

Ľudia s totemom ježka stoja nohami pevne na zemi a prechádzajú výzvami s rovnakým pokojom a účelnosťou ako to robí ježko.

Vlastnosti:

– Sebaobrana
– Vitalita
– Plodnosť
– Intuícia
– Ochrana (voči negatívnym vplyvom)
– Vnímanie
– Jedinečnosť
– Duchaprítomnosť
– Pohotovosť

Je to nočný tvor, súvisia s ním teda psychické schopnosti, intuícia, veštecké sny a vízie, veci, ktoré sú ukryté v tieni, nie všeobecne známe, častokrát viditeľné až na druhý pohľad.

Je prirodzene odolný voči hadiemu jedu – čo u pôvodnych obyvateľov Európy bolo symbolom víťaztva nad zlom. Znamená tiež vzkriesenie, posmrtný život, víťazstvo nad smrťou.

V strednej Ázii je ježko považovaný za zviera slnečnej sily, spojený so životnou silou slnka (aj jeho špicaté ostne vyzerajú ako rozprestrené lúče slnka).

Ježko nás učí, ako sa brániť a ako ochraňovať samých seba, ako uchrániť to mäkké jadro v našom vnútri – naše vnútorné ja.
Ukazuje nám, ako byť láskavý a ochraňujúci zároveň. Ako sa postarať o seba s pôvabom a šarmom sebe vlastným, a tiež ako sa obrániť pred ľuďmi s negatívnou energiou.
Keď je ježko v nebezpečí, pevne sa zabalí do malej guličky, vystavujúc len špicaté ostne. Tento sklon zavinúť sa dovnútra odkazuje na návrat k svojmu stredu, na spojenie so zdrojom. Vie, ako sa napojiť na svoj zdroj sily. Učí nás, že veľké veci prichádzajú postupne, v malých častiach.

hedgehog-smiling

Advertisement

3 thoughts on “JEŽKO

  1. Mam dvoch velkych psov, ktory ma nad ranom o 3,30 zobudili hroznym stekotom. Šla som von a to ma navstivil jezko, velmi som sa potesila a dala do garaze a teraz neviem co s nim dalej 🤔🤔🤔 chcela by som aby u mna ostal, co mam robit? Chcem mu pomoct ale ako? Je taky krasny nie moc velky, mozno mlada? Neviem, prosim o rady ( nezabudajte psy volne behaju po celom pozemku, nechcem aby mu ublizili ani pocuvat ich neustali stekot) dakujem za kazdu radu

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s