Dvanásť tajomstiev lásky

Láska je nejniternější potřebou muže i ženy. Lidský duch strádá nikoli hrozbou nemoci nebo chudoby, ale strachem, že není nikoho, kdo by o něj skutečně stál, nikdo, kdo by mu skutečně rozuměl. My všichni zoufale toužíme po lásce, bez ohledu na to, zda jsme zdraví, majetní či rozumní, neboť bez lásky zůstáváme osamoceni. A je tedy láska hledána jak v nebi, tak i v pekle, jak svatými, tak i hříšníky, ať již je toto hledání zavede kamkoli … třeba i skrze bludiště sexuální revoluce do Věku Vodnáře. Bez ohledu na to, jakou cestou se ubírají na své pouti za štěstím, tou vnitřní potřebou, jež je na této pouti pohání, je vždy láska. Nejde o to ji dávat, nejde o to ji dostávat, jde o to sdílet ji. Milovat a být milován.

Proč je trvalá vzájemná láska tak nepochopitelná? Aby muž a žena dosáhli úplného a trvalého spojení se svou druhou polovinou (s duchovním blížencem), musejí se nejdříve naučit zákonitostem dvanácti slunečních znamení, musejí zvládnou moudrost těchto dvanácti tajemství lásky. Pak budou svými duševními, tělesnými, citovými a spirituálními podstatami schopni dosáhnout konečné, dokonalé harmonie.

Putujeme kolem svého astrologického či karmického kola života. Od svého zrození pod vlivem různých slunečních znamení pokračujeme v cestě rychle vpřed, i když občas otálíme nějakou dobu na místě a mnohokrát se vracíme k prožitkům jistého slunečního znamení, abychom si tak osvěžili již jednou poznané zákonitosti. Každý se však vyvíjí svou vlastní rychlostí. „Já“ našeho nadvědomí nás nutí k postupnému zdokonalování pozitivních vlastností všech dvanácti znamení a k tomu, abychom zbavili vlastní podstatu jejich negativních vlastností, takže každý z nás se stane nakonec kouskem ryzího zlata s vlastní, plně vyvinutou entitou, hodnou splynutí se svou druhou polovinou – duchovním blížencem. Za naší touhou po lásce – po duchovním blíženci – leží naše skrytá moudrost. Tajemství samého života. Esoterická pravda.

laska-12

V každém z následujících prožitků jsou muž či žena plně schopni naučit ostatní první vlastnosti, ovšem učit se druhé vlastnosti je pro osobnost složité. Jakmile však porozumění této druhé vlastnosti dosáhne stupně porozumění vlastnosti první, potom muž či žena dané sluneční znamení plně ovládli. Duše musí skrze následujících prvních šest iniciací lásky projít vícekrát:

Beran – Kojenec – „jsem“   
učit, že láska je nevinnost

učit se, že láska je důvěra

Býk – Batole -„mám“
učit, že láska je trpělivost

učit se, že láska je odpuštění

Blíženci – Dítě – „myslím“
učit, že láska je uvědomění

učit se, že láska je pocit

Rak – Pubescent – „cítím“
učit, že láska je oddanost

učit se, že láska je svoboda

Lev – Dospívající – „chci“
učit, že láska je extáze

učit se, že láska je pokora

Panna – Dospělý – „analyzuji“
učit, že láska je čistota

učit se, že láska je naplnění

Poté, co muž a žena dosáhnou citové dospělosti v těchto prvních šesti vývojových fázích, je třeba, aby (více než jedenkrát) prošli skrze zbývajících šest iniciací lásky, a aby tak objevili její hlubší duchovní smysl:

Váhy – Manželství – „srovnávám“
učit, že láska je krása

učit se, že láska je harmonie

Štír – Sex – „toužím“
učit, že láska je vášeň

učit se, že láska je poddání se

Střelec – Vědění – „vidím“
učit, že láska je upřímnost

učit se, že láska je věrnost

Kozoroh – Prožitek – „užívám“
učit, že láska je moudrost

učit se, že láska je nesobectví

Vodnář – Idealismus – „vím“
učit, že láska je tolerance

učit se, že láska je jednota

Ryby – Pokora – „věřím“
učit, že láska je soucit

učit se, že láska je VŠE

A tím si nakonec uvědomit, že láska je věčná.

Linda Goodmanová – Znamení lásky

Zdroj: Altai Centrum

Reklamy

2 thoughts on “Dvanásť tajomstiev lásky

  1. láska je stálá,pevná ako skála,lieči rany z každej strany a je ako pestrofarebný vták,ktorý cestou do oblak dává nám návod,ako mat´ rád.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s